logo
dollar
euro

Обрати секретаря Полтавської міськради на першій сесії шансів, здається, немає

15:06 20.01.2018 eye 674
Обрати секретаря Полтавської міськради на першій сесії шансів, здається, немає

Полтава, після майже циркової вистави в обласній раді під час виборів її голови, в очікуванні першої сесії міської ради 26 листопада, під час якої дуже примарним виглядає шанс обрання секретаря.

Учора, 24 листопада, про висування кандидатури Андрія Матковскього  заявили  депутати міськради від "Партії простих людей Сергія Капліна" та ід "Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Нагадаємо, пан Матковський  свого часу був обраний міським головою Полтави, "стартувавши" з посади секретаря міськради.

Сьогодні, 25 листопада ВО "Свобода" і ВО "Батьківщина" заявили  під час прес-конференції про рішення висунути єдиного кандидата на посаду секретаря міської ради і це буде представник "Свободи". Консультації щодо кандидатури тривають.

Очільник фракції ВО "Свобода" в місцевому органі самоврядування Юліан Матвійчук та очільник фракції ВО "Батьківщина" Олег Бєлоножко підписали заяву щодо консолідації сил і перших спільних кроків у міськраді. У ній, зокрема, йдеться:

"У міській раді існують три сильних групи впливу. Одна з них – на чолі з "Солідарністю", яка під ширмою позитивних змін намагається банально захопити владу у місті для лобіювання своїх бізнес інтересів. Від цього страждатимуть полтавські підприємці та місцевий бюджет. Друга сила, яка є залишками "Партії регіонів", представляє інтереси олігархату і також лобіює бізнес інтереси. Жодна з цих двох груп не ставить у пріоритеті думку громади та розвиток місцевого самоврядування. Тому ми, демократичні сили міста, в обличчі "Свободи" і "Батьківщини", відстоюємо принципи народовладдя, інтереси пересічних полтавців – наших виборів, які вже втомилися від безвідповідальности, брехливої сутности та закритости попередніх керманичів Полтави. У нас є спільна мета – безкомпромісна боротьба з корупцією, прозорість влади, її звітність перед громадою та розвиток місцевого самоврядування. Андрій Матковський та Олександр Мамай вже негативно проявили себе на посадах міського голови. Тому ми пропонуємо альтернативу в особі єдиного кандидата на посаду секретаря ПМР для жорсткого контролю виконкому та рішень міської ради".

У заяві розподіл сил в міськраді визначений вірно. Однак, розподіл "багнетів" у них залишає мало надії на позитивний результат виборів секретаря міської ради. Так, у ВО "Свобода" і "Батьківщина" разом 11 голосів у раді (6 і 5 відповідно), у "Партії простих людей Сергія Капліна" та ід "Блоку Петра Порошенка "Солідарність"  – 13  (5 і 8), у "природних" союзників  "Рідне місто" та "Совість України" - 15 (по 7, плюс голос міського голови). Невідомою є поки що позиція "Самопомочі" з її 4 голосами. Та, до кого б вони не приєднались, більшості таки не виходить.


Наверхнаверх