logo
dollar
euro

"Таємнича Полтава" запрошує в Галерею мистецтв

10:09 25.11.2015 eye 699
"Таємнича Полтава" запрошує в Галерею мистецтв

У рамках інформаційно-туристичного проекту "Таємнича Полтава" 29 листопада запрошуємо разом відвідати Полтавський художній музей ім. Миколи Ярошенка (Галерею мистецтв)

Полтавський художній музей розпочав відлік своєї історії 27 квітня 1919 року з відкриття тодішньої картинної галереї в особняку поміщика Володимира Болюбаша за ініціативи видатного українського вченого, етнографа, археолога Миколи Рудинського. Основу музейної збірки склала колекція відомого художника-передвижника, уродженця Полтави ― Миколи Ярошенка.

За час свого існування музей неодноразово змінював назву та адресу. У 20-х роках музей діяв на правах художнього відділу Центрального пролетарського музею Полтавщини, у 30-х опинився на межі ліквідації за пропаганду буржуазного мистецтва, і тільки у 1939 році став самостійним державним художнім музеєм.

З 2000 року Полтавський художній музей розташовано в приміщенні Галереї мистецтв на вул. Фрунзе, 5. Саме за цією адресою сучасна Галерея мистецтв вабить до себе полтавців та гостей нашого міста багатством мистецьких фондів, виставками сучасних майстрів пензля.

Серед експонатів музею ― роботи кращих західноєвропейських живописців: Клари Петерс, Марчелло Бачіареллі, Франческо Гварді, Мельхіора де Хондекутера, Жана- Батиста Грьоза, українських і російських художників ― Миколи Пимоненка, Опанаса Сластіона, Катерини Білокур, Іллі Рєпіна, Івана Шишкіна. Особливої уваги заслуговують  найбільші в Україні зібрання живописних полотен Миколи Ярошенка та Івана Мясоєдова.  

Якщо Ви ще не були в Галереї мистецтв на екскурсії, то є нагода відвідати її в останню неділю осені. Розширюйте свій світогляд та поглиблюйте любов до рідного краю разом з однодумцями на тематичних екскурсіях від проекту "Таємнича Полтава". Приєднатися можуть усі бажаючі. Деталі на сайті організаторів - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114.


Наверхнаверх