logo
dollar
euro

Новообрана Полтавська облрада 4 грудня спробує втретє обрати собі голову

18:33 24.11.2015 eye 924

24 листопада відбулося друге пленарне засідання першої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання, на якому була здійснена друга спроба обрати голову.

Цього разу кандидатури двох депутатів від БПП "Солідарність" Андрій Пісоцький та Петро Ворона не пропонувались. Замість них від президентської партії було висунуто кандидатуру депутата Геннадія Коваленка. Другим кандидатом на посаду голови облради вдруге став від Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" депутат Євген Холод. На жаль, і друга спроба виявилась невдалою.

У таємному голосуванні взяли участь 82 присутніх на сесії депутати. За інформацією лічильної комісії, за кандидатуру Євгенія Холода проголосувало 40 депутатів. Ще 40 депутатів віддали свій голос Геннадію Коваленку. Жодного з кандидатів не підтримав 1 депутат. Один бюлетень лічильна комісія визнала недійсним. Отже, голову обласної ради знову не було обрано. Після перерви, під час якої відбулися засідання фракцій, обласна рада вирішила продовжити першу сесію 4 грудня.

За перебігом подій в облраді спостерігали  голова облдержадміністрації Валерій Головко, народні депутати України Сергій Каплін, Юрій Бублик, Олег Купрієнко, заступники голови облдержадміністрації, керівники обласних правоохоронних органів, голови районних рад,  міські голови, голови районних державних адміністрацій, представники громадськості, журналісти.

Нардеп Сергій Каплін так прокоментував перебіг сесійного засідання в соцмережі:

"Втретє не вдається обрати голову облради Полтавської області. Сьогодні сесія почалася з того, що депутат від БЮТ показав непристойний жест (в народі - fuck you) громаді яка зібралася на засідання сесії. Далі була бійка. Потім голосування. Ніхто з кандидатів від БПП та БЮТ не набрав достатньої кількості голосів. Дуель двох провладних фракцій продовжується. Рада не працює. Є підозра, що таким буде парламент наступного скликання. А зараз місцевий активіст-потішнник Саша Масюк сів у крісло головуючого і головує".

На жаль, представники громадськості додали неабиякого деструктиву  зібранню. Таку думку висловлюють журналісти і не тільки.

Так, відомий у Полтаві громадський діяч Андрій Баранов написав у Фейсбук таке: "Маю "задоволення" спостерігати, в он-лайн режимі, перебіг сесіі Полтавськоі облради.. Звичайно, факт висунення БПП на посаду голови Генадія Коваленка - крок абсолютно прогнозований і передбачуванний, з огляду на цілий ряд обставин.. А враховуючи ситуацію та перебіг кулуарних переговорів - може стати й результативним. Проте, вчергове, з огидою доводиться спостерігати за поведінкою багаточисельних так званих "громадських активістів", які у брутальній формі намагаються диктувати депутатам власні умови, зривають засідання, блокують трибуну й мікрофон. Знаю багатьох з них особисто і розумію, що частина з них - є профессійними провокаторами. Інша частина - яскраво вираженими політичними авантюристами або невдахами. Є й ті - хто завжди є небайдужим, та підтримуючим будь-який протестний рух.. Та іх ― одиниці.

З огляду на все це - доводиться констатувати неспроможність та неготовність депутатського корпусу облради протистояти подібному "навколополітичному невігластву". А також, відсутність політичноі волі - щодо наведення ладу у сесійній залі.

Натомість - проблема, як на мене, значно глибша! Оскільки за діями всіх цих "активістів" - чітко проглядається чиясь досвічена рука, як усім цим "шапіто" керує з певною метою. А саме - протягнення потрібного кандидата на посаду Голови ради.

Залишається лише визнати очевидну річ - подібний "бардак" є керованим й огидним..."


Наверхнаверх