logo
dollar
euro

Полтавці таки зможуть подати в суд на Мамая за саботаж закону про декомунізацію?

5:46 21.10.2017 eye 410

16 листопада міський голова Полтави Олександр Мамай в ексклюзивній розмові з журналістом видання "Коло" розповів, зокрема, що не буде виконувати закон "Про декомунізацію".

– Я говорив, що оберете собі нового мера, хай він вам і перейменовує вулиці, а я перейменовувати вулиці не буду. Я вважаю, що це повинен робити голова обласної держадміністрації. У законі написано: якщо міська влада не перейменовує вулиці, тоді на себе ці повноваження може взяти голова облдержадміністрації, – заявив Мамай.

Тим часом, перший віце-спікер Ради Андрій Парубій нагадав, що з 21 листопада почався другий етап дії закону про декомунізацію, коли парламент отримує право самостійно перейменовувати міста та вулиці в Україні.

"І я можу вас запевнити, що Верховна Рада повною мірою скористається своїм правом за цим законом та передбаченими законом повноваженнями. Нехай ніхто не думає, що зможе зупинити процес декомунізації України", – сказав Парубій на прес-конференції в понеділок у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що до 21 листопада давалася можливість усім місцевим радам і громадам самостійно приймати рішення і пропонувати Раді ту чи іншу назву для свого населеного пункту, вулиці.

У свою чергу голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович пояснив, що в інституті буде створена спеціальна експертна комісія з учених-представників академічних інститутів Національної академії наук і Національної спілки краєзнавців, яка буде подавати відповідні пропозиції в парламент.

В'ятрович звернувся до територіальних громад і зазначив, що в інституті готові до 21 грудня почути їхню думку щодо перейменування міст і вулиць та врахувати його вже в експертних пропозиціях, які будуть подаватися до парламенту.

Він нагадав, що в питанні перейменування вулиць у нових міських, сільських і селищних голів є час до 21 лютого 2016 року, і позбавлення від тоталітарної спадщини у вигляді пам'ятників чи пам'ятних табличок до 21 лютого також є безпосередньою відповідальністю місцевої влади.

"На другому етапі декомунізації ми переходимо від етапу колективної безвідповідальності до етапу індивідуальної відповідальності. Якщо міські голови не реалізують цей другий етап декомунізації, тоді, очевидно, кожен громадянин України може подати на конкретного міського голову в суд за саботаж виконання цього закону, та цим законом передбачена відповідальність, включаючи кримінальну", – додав В'ятрович.


Наверхнаверх