logo
dollar
euro

Регіональний резервний фонд продовольчого зерна Полтавщини сформований лише на 83%

5:58 21.10.2017 eye 645

Про це сьогодні говорили під час щотижневої наради у голови Полтавської ОДА.  

Наразі в області заготовлено 20 215 тонн пшениці.  У повному обсязі резерв сформовано у 15 районах області. Майже на 80% зробили запаси у Диканьському, Пирятинському, Чутівському, Глобинському, Семенівському, Великобагачанському районах. Гірша ситуація - у Оржицькому, Чорнухинському та Полтавському районах. А на Миргородщині взагалі заготували 50 тонн, що становить трохи більше 4%.

За словами  в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Івана Реви, головна проблема полягає в укладанні угод із сільгоспвиробниками, які надають зерно для резерву.

- Підписання таких угод мають погодити крупні агрохолдинги, яким належать агроформування, що працюють на теренах області, - прокоментував представник Департаменту АПК. - Погодження відбувається дуже повільно, оскільки офіси холдингів знаходяться у Києві, Харкові, Дніпропетровську. Питання вирішується, але потрібно вести переговори.

На запитання голова Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка про  участь департаменту у перемовинах, від яких залежи ть продовольча безпека регіону,  його очільник відповів, що були направлені відповідні листи.  

- Якщо ми направлятимемо листи і чекатимемо відповіді на них - це не робота, -  жорстко відреагував Валерій Головко. - Робота - це коли керівник департаменту їде до Києва і організовує зустрічі та переговори з керівниками агрохолдингів. Бо резерв потрібен нам, а не холдингам. І нам доведеться відповідати перед громадою, чому підвищуються ціни на хліб. Департамент - не управління статистики, у вас функція регуляторна: працюйте з керівниками холдингів, щоб ми бачили на виході результат. Зараз я його не бачу. А формування фонду продовольчого зерна і ціна на хліб - це ваша прерогатива і наша відповідальність. І тут потрібно не листи надсилати, а проводити зустрічі, виходити на рівень міністерства.

Очільник області дав доручення заступнику Роману Товстому, який опікується  агросектором, до кінця тижня з’ясувати ситуацію. Зокрема, допомогти тим районам, які не сформували резервні фонди, укласти угоди із сільгоспвиробниками. Додав, якщо у переговорах із представниками агрохолдингів не вистачить зусиль керівника департаменту чи голови райдержадміністрації, голова ОДА особисто проведе перемовини.
Автор: За інформацією прес-служби Полтавської ОДА
Наверхнаверх