logo
dollar
euro

У Полтавському міськвиконкомі хваляться соціальним житловим будівництвом

9:49 15.12.2019 eye 1020
У Полтавському міськвиконкомі хваляться соціальним житловим будівництвом

Однак, з огляду на кількість лише позачерговиків та першочерговиків, котрі стоять на квартирному обліку, варто, напевно, чесно зізнаватися: те що робиться – мізер від потреби.

Дехто з пільговиків очікують поліпшення житлових умов  ще з радянських часів. Зокрема, список сиріт, які мають право на позачергове отримання житла налічує 64 фамілії. У черзі на поліпшення житлових умов 189 багатодітних сімей, дві з яких внесені к пільговий список ще у 1989 та 1990 роках. Список із 48 громадян, які перебувають на квартирному обліку при місцевих радах у пільговому списку молодих фахівців, очолюють люди, котрі молодими спеціалістами були у тих же 80-му та 90-му роках минулого століття. До списку інвалідів війни входять 87 людей, більшість з яких є також ліквідаторами-чорнобильцями. Крім того ще 126 хворих на деякі тяжкі захворювання, 110 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 2 та багато інших. І значна кількість пільговиків, які знаходяться на квартирному обліку, з огляду на стан здоров’я, вік, розмір зарплат та пенсій, не зможуть до кінця днів своїх заробити на квартиру або взяти участь у програмах, які передбачають вкладання власних коштів. Така невесела арифметика.

За програмами "Доступне житло", "Житло – молоді" та іпотечного кредитування у 2010-2013 роках отримали квартири майже три з половиною сотні полтавців.  Більше 70 квартир за програмою "Доступне житло" планується побудувати наступного року. Про це під час виїзного засідання на будівництво соціального житла говорив у спілкуванні з представниками ЗМІ міський голова Олександр Мамай.

Розмова відбулась на будівельному майданчику по вулиці  Героїв Сталінграду, 8-а, де будується перша черга  16-ти поверхового соціального багатоквартирного житлового будинку. Поруч планується збудувати ще дві 16-ти по верхівки. У кожному з цих будинків 30-40 % квартир (одно- та двокімнатних) – соціальне житло.

- На сьогодні цей будинок вже є п'ятим – квартири в новобудовах за адресами вул. Марії Башкірцевої, 37, бул. Боровиковського, 5, вул. Курчатова, 3а, вул. Шевченка, 75 отримали 349 городян, - розповів міський голова.

У Полтаві  з  2010 по 31 липня 2013 року  за рахунок бюджетних коштів,тобто безкоштовно, отримали  житло  158 громадян. У тому числі 9 інвалідів інваліди 9 Великої Вітчизняної війни у 2012-му році, 15 чорнобильці в та воїнів-інтернаціоналісти у 2012 році.

За програмою "Доступне житло", де 30% вартості житла оплачується з бюджетних коштів, а 70% вкладають майбутні власники, житло отримала 151 полтавців з тих, що перебували на черзі на поліпшення житлових умов. За програмою "Молодіжне житлове будівництво" квартири отримали 17 молодих сімей. У  Полтаві також  упроваджується програма здешевлення вартості іпотечних кредитів. У 2012-2013 роках за програмою іпотечного кредитування під 3% житло придбали 23 полтавця.

У 2014 році за програмами "Доступне житло" планується надати полтавцям 77 квартир.


Наверхнаверх