logo
dollar
euro

У Полтаві відкрилась виставка до Дня Гідності і Свободи

16:57 22.10.2017 eye 777

20 листопада у Державному архіві області відкрили виставку архівних документів  "Полтавські акценти Українських революцій".

Презентовані документи розповідають про громадянський подвиг, патріотизм і самопожертву людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Архівісти акцентували увагу на боротьбі українців за незалежність своєї держави упродовж останніх 100 років з тим, аби показати, що наш народ в усі часи був послідовним у своєму прагненні жити в країні, яка сповідує європейські  демократичні цінності і полтавці у цій боротьбі були на передовій лінії.

Виставка складається із трьох розділів. У першому розділі представлено документи, що відображають події періоду Української революції 1917-1921 років та у час перебудови 1989-1990 років (так звана революція на граніті). Тут, зокрема містяться фотодокументи, що розповідають про студентське голодування на Майдані Незалежності 1990 року, підтримку цієї акції на Полтавщині, наслідки студентської революції для подальшої розбудови української державності.

Документи другого розділу розповідають про події Помаранчевої революції в Україні і на Полтавщині, що відбулася у листопаді-грудні 2004 року: резолюції та звернення різних політичних сил та громадських організацій щодо недопущення фальсифікації президентських виборів; фотографії учасників Помаранчевої революції, мітингів, автопробігу, наметового містечка, багатолюдної ходи, інших акцій в обласному центрі.

У третьому розділі подані фотодокументи, що свідчать про причини, хід та наслідки революції Гідності 2013-2014 років: документи про протестні акції на Євромайдані (м. Київ) та полтавському Євромайдані проти антиукраїнського політичного курсу Президента Віктора Януковича; витяги зі статей антиконституційного Закону України від 16 січня 2014 року; низка карикатур полтавського художника на тодішніх політичних лідерів; витинки із місцевих газет за січень-лютий 2014 року; фотографії та біографічні довідки Героїв Небесної сотні, уродженців Полтавщини Ігоря Сердюка (м. Кременчук) та Андрія Черненка (с. Слободо-Петрівка Гребінківського району); світлини з пошанування пам’яті Героїв небесної сотні у Полтаві та області тощо.

Виставка діятиме до кінця листопада 2015 року.


Автор: За інформацією Державного архіву Полтавської області
Наверхнаверх