logo
dollar
euro

Якщо місцева влада не виконуватиме Закон про декомунізацію, доведеться втручатися Полтавській ОДА

15:29 19.11.2015 eye 925

Згідно Законів про декомунізацію в Полтавській області підлягають демонтажу 191 пам’ятник та пам’ятний знак, окрім того, мають перейменувати 1,5 тисячі вулиці у різних населених пунктах. Із них у Полтаві - 96.

Про це повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вадим Штефан під час прес-конференції в ОКІА "Новини Полтавщини".

Закон має реалізуватися у три етапи. До 21 листопада сільські та селищні голови і ради мають право ініціювати та перейменовувати свої населені пункти та вулиці. До 21 лютого самотужки обрати назви для топонімів, що підлягають перейменуванню, мають міські голови та міськради. Якщо місцева влада не спроможеться до цього часу виконати норми закону, то далі перейменуванням вулиць та населених пунктів до 21 травня 2016 року займатиметься голова облдержадміністрації. У разі, якщо очільник області не виконає завдання - перейменовуватиме Верховна Рада. При цьому громада та місцева влада втрачають право обирати нову назву.

Наразі створено робочу групу, котра аналізує та моніторить процес виконання Закону про декомунізацію. До її складу увійшли представники громадських організацій, облдержадміністрації, управління юстиції.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко, яка теж брала участь у прес-конференції, зазначила, що декомунізація не тягне фінансових витрат для пересічних полтавців та обов’язкової заміни всіх документів.

- Якщо вулицю, на якій ви живете перейменували, то реєстрацію у паспорті змінювати непотрібно, - наголосила Ірина Пашко. - Це можливо зробити пізніше, наприклад, коли будете замінювати фотокартку. І це ніяким чином не вплине на процес голосування на майбутніх виборах. На виборчих дільницях усі будуть поінформовані та створений спеціальний реєстр старих та нових назв вулиць. Наприклад, якщо особа жила на вулиці Леніна, а її перейменували у, скажімо, Сонячну, а у вас в паспорті зазначена стара назва, ви все рівно зможете проголосувати.

Під час продажу нерухомого майна, яке знаходиться на перейменованій вулиці, відповідні зміни у документації будуть проводитися безкоштовно. Таблички та вказівники з назвами вулиць замінюватимуться поступово, а не в авральному темпі за один день.

Ірина Пашко зауважила, що декомунізаційні закони не забороняють носити нагороди, які вручалися за радянських часів - це не вважається пропагандою. Спростувала вона й чутки про нібито перенесення і знищення поховань і могил людей, які за часів тоталітаризму були причетні до масових розстрілів.


Автор: За інформацією прес-служби Полтавської ОДА
Наверхнаверх