logo
dollar
euro

У Глобиному вулицю Кірова хочуть перейменувати на Полтавський шлях

16:18 23.10.2017 eye 714

17 листопада в залі засідань Глобинської міської ради відбулися громадські слухання з перейменування вулиць міст та с. Новодорожнє, відповідно до вимог законів України про декомунізацію.

Головуючий на громадському слуханнях  міський голова Станіслав Джусь повідомив, що зміна топонімів (назв вулиць) проводиться на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди  їхньої символіки». Відповідно до цього закону в м. Глобине  підлягають перейменуванню 32 вулиці, 7 провулків та 1 тупик, а в с. Новодорожнє - єдина вулиця, що носить назву більшовицького діяча Куйбишева. Робота з проведення громадського обговорення розпочата на території Глобинської міської ради з травня 2015 року: були проведені засідання міської  комісії  з вивчення історичного минулого міста Глобине та сіл міської ради, на яких були розглянуті питання обґрунтування нових назв вулиць, що підлягають перейменуванню, та інщі заходи.

Голова комісії з вивчення історичного минулого міста Глобине та сіл міської ради Олександр Логвин поінформував, що нові назви вулиць Калініна, Дімітрова, Фрунзе та провулку Пархоменка в м. Глобине  визначили жителі цих вулиць, які організовано зібрались, провели сходки, подвірні обходи та подали до міської ради колективні звернення щодо нових назв їх вулиць. Запропоновані глобинцями нові назви вулиць – Калинова, Квіткова, Європейська та Феодосія Рогового відповідно.

Учасники слухань обговорили зміну назв й решти вулиць та дійшли згоди практично по кожній. Виняток – вулиці Леніна та Енгельса, відносно яких думки розділились. Першу одні пропонують назвати Центральною, другі вважають, що їй потрібно дати ім’я легендарного засновника міста Івана Глоби. Щодо нової назви вулиці Енгельса, більшість схилялась до назви Соборна, адже ця вулиця матиме вихід до церкви Святого Пантелеймона, яка будується  в Глобиному  на  місці пустиря, інша запропонована назва  – Дніпровська.

Остаточне рішення  щодо перейменування вулиць за депутатами Глобинської міської ради, які мають розглянути це питання на сесії 20 листопада.


Автор: За інформації Глобинської міськради
Наверхнаверх