logo
dollar
euro

На Полтавщині порушуються закони про працю та працевлаштування неповнолітніх

13:12 01.08.2013 eye 1619
На Полтавщині порушуються закони про працю та працевлаштування неповнолітніх

Перевіркою виявлені суттєві порушення Закону України "Про охорону дитинства" та іншого законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх. Про це повідомила начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко.

За її словами, на сьогодні в області не запроваджена система моніторингу використання дитячої праці на підприємствах, установах, організаціях. Районні програми зайнятості населення виконуються не в повному обсязі, їх фінансове забезпечення не здійснюється. На момент перевірки у Гребінківському районі така програма не була розроблена взагалі.

Органи освіти, керівники навчальних закладів не вирішують проблему забезпечення випускників професійно-технічних навчальних закладів першим робочим місцем за набутою професією. Усупереч вимогам ст. 4, 19 Закону України "Про зайнятість населення" дітям не завжди надається допомога у підборі відповідної роботи. А інколи, з метою окозамилювання, на роботу влаштовуються неповнолітні, які вже мають місце роботи.

Так, за інформацією Карлівського районного центру зайнятості, у 2012 році були працевлаштовані 7 випускників місцевого ПТУ. Перевірка встановила, що ці особи отримали направлення на роботу безпосередньо від навчального закладу і погодились на неї. Проте після закінчення ПТУ Карлівський районний центр зайнятості поставив дітей на облік, як безробітних, і через кілька днів працевлаштував їх у ті ж господарські товариства, в яких діти вже працювали. У подальшому керівники цих товариств безпідставно отримали дотації на перші робочі місця для випускників.

Також прокуратура з’ясувала, що службами у справах дітей перевірки дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, установах фактично не проводяться або проводяться формально. Зокрема, минулого року служба у справах дітей Гадяцької райдержадміністрації здійснила лише 3 перевірки стану дотримання законодавства про працю неповнолітніх. Вони виявилися не результативними, оскільки неповнолітні на підприємствах, які перевіряли, не працювали. Посадові особи служби у справах дітей не володіли інформацією про те, на яких підприємствах працюють діти. Натомість, за інформацією Гадяцького та Веприцького професійних аграрних ліцеїв у 2012 році за направленнями було працевлаштовано 249 учнів.

За результатами перевірки дотримання законодавства щодо захисту прав дітей на працю та працевлаштування прокурори зареєстрували 3 кримінальних провадження, заявили 1 позов та внесли 43 документи прокурорського реагування, повідомляє прес-служба прокуратури області.


Наверхнаверх