logo
dollar
euro

Школу мистецтв у Полтаві відремонтують в 2016-му, доля художньої ще вирішується

4:36 08.12.2019 eye 263

Під час виступу у Палаці дозвілля "Листопад", на урочистостях із нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, міський голова Олександр Мамай зазначив,  що потребують вирішення питання повноцінного функціонування дитячої художньої школи та проведення ремонту Малої академії мистецтв.

Оскільки будівлі обох шкіл є пам'ятками архітектури національного та місцевого значення, то існує певний порядок виконання ремонтних робіт. Уже  виконана і погоджена у Міністерстві культури та Міненергобуд  технічна документація й проведено конкурсні торги на  реставрацію  будинку Полтавської міської школи мистецтв. Пам'ятку архітектури національного значення полтавська фірма "Укрінтербуд"відремонтує за 8 млн. 300 тис. грн. ремонт має бути завершений у вересні 2016 року.

Міський голова заявив, що уже багато років гостро стоїть питання щодо стану будівель художньої школи, які являються пам'яткою історії і архітектури і знаходяться на заповідній території Краєзнавчого музею. Приміщення школи опалювалися газовими котлами 1968 року випуску, які встановлені в підвальних приміщеннях школи. Вони вичерпали свій робочий ресурс, алее замінити старі котли на нові неможливо. Відповідно до нових вимог Державних будівельних норм встановити нові газові котли дозволяється тільки в окремо збудованій котельні на відстані 8 метрів від основного приміщення. Школа не має власної землі та знаходиться на території заповідної зони й побудувати котельню немає можливості й  наразі питання залишається відкритим.

Міською владою було  запропоновано перевести художню школу на вул. Алмазну, №2-а, і це питання було винесено на розгляд 51 сесії Полтавської міської ради шостого скликання 15 вересня 2015 року. Проте, за ініціативою групи батьків учнів,  питання про перенесення школи в мікрорайон Алмазний було знято з розгляду порядку денного. Художня школа залишилась у старому приміщенні без опалення. У зв'язку із зниженням середньодобових температур температура повітря у навчальних класах не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. За ініціативи міського голови художня школа тимчасово продовжує навчання у приміщеннях загальноосвітніх шкіл №4 та №10. Поки що чинний очільник міста пообіцяв вирішити проблему художньої школи найближчим часом.


Автор: За інформацією прес-служби міськради

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх