logo
dollar
euro

У Полтаві урочисто відкрили XVI Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

11:26 22.10.2017 eye 529

Захід відбувся 9 листопада, в День української писемності та мови, в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя.

Учасників конкурсу, освітян, працівників культури, митців привітали голова облдержадміністрації Валерій Головко та голова обласної ради Петро Ворона, директор інституту української мови НАН України, професор Павло Гриценко; директор Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, професор Микола Степаненко та  інші. Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

Конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови. Він проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. У конкурсі беруть участь як українці, так і люди інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться щорічно з 2000 року Міністерством освіти і науки України спільно з Лігою українських меценатів, Освітньою фундацією Петра Яцика із залученням центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також громадськості на підтримку ініціативи Петра Яцика, з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу.

Також під час урочистого заходу голова облради Петро Ворона вручив почесні відзнаки лауреатам однієї з двох обласних премії, заснованих обласної радою на підтримку української мови і писемності – Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова.

Почесною грамотою обласної ради за значний особистий внесок у розвиток сучасної української літератури та мови, дослідження трагічних сторінок минулого України, утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві та активну громадянську позицію був нагороджений Федір Чужа, член Національної спілки журналістів України, голова Кременчуцької міської організації спілки журналістів.

Почесні відзнаки Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика - подячні дипломи - та пам’ятні подарунки за любов до рідної мови отримали колективи Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театрі імені М.В.Гоголя, учні загальноосвітніх закладів - знавці та шанувальники рідної мови.


Наверхнаверх