logo
dollar
euro

В Україні палять 16 відсотків жінок

9:46 01.08.2013 eye 342
В Україні палять 16 відсотків жінок

Як свідчать результати мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств, проведеного протягом 2012 року Державним комітетом статистики спільно з Українським центром соціальних реформ, Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України за підтримки ЮНІСЕФ, в Україні 16,2% жінок віком від 15 до 49 років палять.

"Поширення тютюнопаління серед жінок є високим. Найбільший відсоток жінок, які палять - у віці 20 - 24 роки. Це вік народження першої дитини, і це є дуже неприємним", - відзначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова.

Згідно із дослідженням серед сільських мешканок куріння значно менш поширене, ніж у містах, проте інтенсивність паління вища. Зокрема, частка жінок, які курять, у сільській місцевості становить близько 8 відсотків, а в містах – 19.

Найчастіше жінки починають палити в підлітковому віці. Водночас, відсоток тих, хто спробував першу цигарку у віці до 15 років становить близько 2,5 - 3 відкотки як у містах, так і в селах.

Загалом було опитано 8006 жінок.


Наверхнаверх