logo
dollar
euro

Боротися із спалахами африканської чуми свиней Полтавщині доводиться власним коштом

3:59 21.10.2017 eye 215

Про це сьогодні після щотижневої наради в Полтавській ОДА написав у Фейсбук її голова Валерій Головко:

"У Гребінківському районі оголошено карантин через спалах африканської чуми свиней у селі Короваї. Це другий такий випадок на Полтавщині (влітку заражене поголів'я вже довелося знищувати у Пирятинському районі). На жаль, проти цієї хвороби немає вакцини. Боротися з нею можна лише шляхом профілактики. Для цього плануємо залучити кошти з резервного чи екологічного фондів. Відповідну програму заходів та план фінансування розроблять профільні відомства. З цією ініціативою вийдемо на сесію обласної ради, щоб наступного року такі спалахи не доводилося гасити в авральному режимі.  Хоча є запитання й до МінАПК. Адже в державному бюджеті передбачено 44,7 мільйона гривень на відшкодування та заходи по боротьбі із африканською чумою, які міністерство й досі не перерозподілило. А Полтавщині, зважаючи на спалах чуми, ці гроші не завадили б, бо зараз проблему доводиться вирішувати коштом місцевих бюджетів, зокрема й районних".

Головний ветеринарний лікар Полтавської області Сергій Аранчій під час щотижневої апаратної наради в облдержадміністрації заявив, що зайшла до нас африканська чума всерйоз і надовго свиней – після Пирятинщини вірус набув розповсюдження і в Гребінківському районі. Місцевий селянин на Черкащині на нічному ринку придбав 5 інфікованих поросят і привіз їх у с. Короваї Гребінківського районую  По це пише ОКІА "Новин и Полтавщини".

Після загибелі тварин і підтвердження АЧС, гребінчани оперативно ввели карантин, вилучили у населення поголів’я свиней тощо. Триває депопуляція диких кабанів та інші заходи для недопущення розповсюдження інфекції. Підприємства працюють в режимі посилених заходів безпеки.

Проте, ветеринарні служби виявилися недостатньо готовими до карантинних заходів на 40 днів у холодну пору року через едостатність відповідних матеріальних ресурсів. За словами Аранчія, дійшло до кумедного: використали на блокпостах політичні агітаційні намети, вивертаючи  їх,  щоб не запідозрили в політагітації.

Нині через так званий "дизбар’єр" на Гребінківщині за добу проходить 500 машин (траса "Київ-Харків"). Підприємства підраховують збитки – нарахували вже майже 167 млн грн, хто компенсує затрати на карантинні заходи Пирятинській і Гребінківській РДА- питання лишається відкритим.


Наверхнаверх