logo
dollar
euro

Поздоровляємо з черговим покращенням: з 1 серпня набувають чинності нові правила оцінки майна

9:03 01.08.2013 eye 790
Поздоровляємо з черговим покращенням: з 1 серпня набувають чинності нові правила оцінки майна

Фізичні особи, які мають намір продати рухоме або нерухоме майно, відтепер повинні за його оцінкою для сплати податків звертатись виключно до спеціалізованих оцінювачів.

Тобто, усі операції з майном, які посвідчуються нотаріусом, повинні супроводжуватись оціночними актами, складеними оцінювачами, які занесені до Державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності.

Як повідомляє "Комерсант-Україна", у Фонді державного майна поспішили заявити, що зміна правил не паралізує укладання угод, хоча нормативні акти, що регламентують навчання оцінювачів, були затверджені лише 10 червня. З тих пір вісім навчальних закладів навчили 860 оцінювачів, 791 з яких здав кваліфікаційний іспит. З них поки що 181 оцінювач включений до держреєстру і отримав право здійснювати оцінку.  

Нотаріуси і самі оцінювачі передбачають складності, пов’язані з різким скороченням надавачів цієї послуги. Станом на 15 травня цього року в країні оцінкою займались 10 387 осіб. Глава Міністерства юстиції Олена Лукаш заявила сьогодні перед засіданням Кабміну, що запропонує перенести термін вступу в силу нового порядку оцінки нерухомості для цілей оподаткування, зокрема, через недостатню кількість оцінювачів.

Нові правила оцінювання майна зобов'язують вносити всі акти в єдину базу оцінки, що має унеможливити безконтрольність визначення вартості різними оцінювачами , яка призводить до того, що  ідентичне майно оцінюється по різному.

Однак, експерти неоднозначно сприймають введення нових правил. У червні, зокрема,"Экономические известия" писали, що деякі експерти висловлювали думку, що  головною проблемою реформи може стати  заміна ринкової вартості оціночною. І це відкриє певне поле для зловживань і корупції.  Видання також нагадало, що правила оцінки майна вже міняли рік тому. Тоді складати ціну дозволили тим, хто отримав спеціальну ліцензію. Її отримали 12 організацій, які відразу підняли вартість своїх послуг з 600 грн. до 3 тис. грн. Однак ті правила оцінювання Фонд держмайна визнав передчасними і скасував.

На Полтавщині до Державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності на 1 серпня внесені  30 оцінювачів. З них 28 мають права оцінювати нерухомість у тому числі земельні ділянки та майнові права на них. Більшість з них працюють в Полтаві. У Кременчуці є 6 внесених до реєстру оцінювачів нерухомого майна, у Миргороді – 2, у Лубнах – 2, У Карлівці та Селещині – по 1. Працювати тільки з нерухомим на Полтавщині майном мають право 5 оцінювачів.

Двоє із внесених до держреєстру оцінювачів мають право оцінювати тільки транспортні засоби. Це оцінювачі з ВАТ "ПОЛТАВА-АВТО" та Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України в Полтавській області.

В регіоні не зареєстровано жодного оцінювача, який би мав право оцінювати рухомі речі, що становлять культурну цінність, тобто, працювати з антикваріатом.


Наверхнаверх