logo
dollar
euro

На Кременчуцькому спецкомбінаті ритуальних послуг полюбляють ходити по граблях: вони порушують, їх штрафують і знову…

18:23 31.07.2013 eye 287
На Кременчуцькому спецкомбінаті ритуальних послуг полюбляють ходити по граблях: вони порушують, їх штрафують і знову…

У 2010 році Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало КП "Спеціалізований комбінат ритуальних послуг" Кременчука на 17 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Підприємство завищило плату за оформлення свідоцтва про поховання.

У 2003 році Контрольно-ревізійне управління в Полтавській області проведівши планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності  цього підприємства  з 01.01.2008 по 01.03.2011 року знайшло фінансових порушень на 141,2 тис. Грн.

І вже зараз, у 2013, році Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення АнМКУ знову  оштрафувала  кременчуцьких ритуальників  на 15 тис. грн. І знову за зловживання монопольним становищем.

Як встановило антимонопольники, підприємство безпідставно встановлювало та стягувало плату за окремі види ритуальних послуг: за терміновість надання ритуальних послуг; за підготовку місця для поховання та для майбутнього поховання; за перевірку відповідності копання могили власноруч замовником; за огляд місця поховання для майбутнього благоустрою та перевірку проведення благоустрою місця; за послуги перевірки місця майбутнього благоустрою та контроль за проведеним благоустроєм місця поховання встановлення (заміна) огорожі, укладання (заміна) плитки намогильної, встановлення (заміна) намогильної споруди, проведення комплексних робіт.

Таке збирання грошей на порожньому місці, звичайно ж, било по кишені людей, які мали проводжати в останню путь своїх близьких, і приватних підприємців, котрі працюють в ритуальному бізнесі.

Підставою для початку розгляду справи стали результати  дослідження при розгляді  депутатського звернення та колективних звернень приватних підприємців.

Цікаво ось що, у 2010 році на кременчуцькому спец комбінаті відбулась зміна влади: "старого" керівника звільнили, призначивши  підприємця, яка писала скарги до АМКУ  щодо високої вартості послуг спецкомбінату. Нова керівниця у тому ж 2010 скасувала плату за резервування місця і ще за низку послуг , зокрема,  терміновість поховання, за несприятливі кліматичні умови, огляд місця під встановлення пам’ятника і таке інше. Тоді вона зазначали, що ці послуги не передбачені законодавством. Однак, як кажуть, "место сидения определяет точку зрения"…


Наверхнаверх