logo
dollar
euro

У Полтаві - нова хвиля чорного піару напередодні другого туру виборів міського голови

7:18 05.11.2015 eye 645
У Полтаві - нова хвиля чорного піару напередодні другого туру виборів міського голови

3 листопада на вулицях Полтави з’явилися білборди з політичною анти-рекламою, які не мають вихідних даних.

Перший тур чергових виборів залишився позаду, та відтепер полтавці готують зробити свій вибір 15 листопада, де у другий тур виборів Полтавського міського голови вийшли кандидат від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" - полтавський міський голова 2006-2010 років Андрій Матковський та діючий міський голова Олександр Мамай, який є висуванцем від власної партії "Совість України".

Так як у кандидатів залишилось два тижні до вирішального вердикту виборців, вони намагаються якомога більше привернути увагу полтавців.

Наразі увагу полтавців привернули білборди, які містять звинувачення Полтавського міського голови Олександра Мамая в бездіяльності. Наприклад, "Де пільги для пенсіонерів?", "Де щорічний ремонт доріг?". Крім того, на всіх білбордах можна побачити анти-рекламний заклик "Врятуй Полтаву від Мамая".

Зазначимо, що вони не містять вихідних даних та ОПОРА фиксує їх наявність, як використання чорних піар технологій проти Олександра Мамая.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що подібні “чорні” піар-технології є маніпуляцією громадською думкою та прямим порушенням  законодавства. ОПОРА зазначає, що Законом України “Про місцеві вибори”стаття 60 частина 5 забороняє "розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу...”

Крім цього згідно частині 2 статті 56 Закону України “Про місцеві вибори”: "Друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється".

Громадянська мережа ОПОРА закликає політичних опонентів вести чесну та гідну передвиборчу кампанію та не порушувати законодавство України. Нагадуємо,  згідно з міжнародними практиками очорнення репутації конкурента суперечить етичним  нормам передвиборчих перегонів.


Автор: Громадянська мережа ОПОРА у Полтавській області
Наверхнаверх