logo
dollar
euro

Із початку року рівень дитячої злочинності у Полтавській області зріс на 63,7%.

8:18 20.10.2017 eye 582

Цей факт на щотижневій апаратній нараді оприлюднила начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Полтавській області Жанна Ахіджанян. Вона повідомила, що найтяжчі з цих злочинів ― крадіжки, грабежі, розбійні напади та злочини, пов’язані з наркотиками.

70% зареєстрованих злочинів були скоєні в період з 15.00 до 21.00, коли неповнолітні  залишались без нагляду. Учасниками протиправних дій стали 195 неповнолітніх, із них 75 ― школярі, 60 – учні ПТУ.  42 з неповнолітніх, що скоїли злочини цього року ― раніше судимі.

Жанна Ахіджанян зазначила, що найголовніший чинник, який призводить до дитячої злочинності, ― це соціально-психологічні умови, в яких розвивається дитина. Серед них: матеріально-побутові умови, стосунки з батьками, педагогами та однолітками, відсутність повноцінного дозвілля тощо. Непоодинокі випадки, коли дитина зростає в сім’ї, де скоюється насилля. З початку року зафіксовано 64 таких фактів.

 Крім того в області високий рівень вживання неповнолітніми алкоголю та тютюну. Так,  органами кримінальної міліції спільно зі структурними підрозділами управління у справах дітей, молоді та спорту під час рейдів виявлено 152 такі факти.

Причиною невтішної статистики  Жанна Ахіджанян вважає неорганізоване дозвіллі школярів. Більшість е гуртків  працюють на платній основі й не всі батьки мають змогу оплачувати позашкільні заняття.


Автор: За інформацією прес-служби Полтавської ОДА
Наверхнаверх