logo
dollar
euro

У Полтавському краєзнавчому музеї стартував міжмузейний проект до 110-ї річниці встановлення пам’ятника Івану Котляревському

13:13 31.07.2013 eye 821
У Полтавському краєзнавчому музеї стартував міжмузейний проект до 110-ї річниці встановлення пам’ятника Івану  Котляревському

Учора відкрилась ретроспективна виставка «Історія однієї фотографії», приурочена до 110-ї річниці відкриття пам’ятника Котляревському у Полтаві, яке відбулося 30 серпня 1903 року.

Світлина полтавського фотохудожника Михайла Фріденталя, виставлена в музеї, зафіксувала цю подію. Навколо неї об’єднали рідкісні музейні предмети з фондових колекцій трьох провідних музеїв Полтави – Полтавського краєзнавчого, Полтавського художнього імені М. Ярошенка та Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського. У представленому зібранні - цікаві документальні експонати – поштові листівки початку ХХ ст., роботи талановитих полтавських художників,  оригінальні меблі, побутові речі, одяг полтавців 1900-х років, музейна інсталяція «Куточок полтавського фотоательє початку XX століття».

памятник
За словами директора Полтавського краєзнавчого музею Катерини Фесик, експозиція виставки унікальна тим, що на ній презентують твори, які не експонувалися ще в жодному музеї Полтави. Виставкою «Історія однієї фотографії» планують розпочати низку культурно-мистецьких та просвітницьких заходів у рамках однойменного міжмузейного проекту.  У його рамках проведуть тематичні екскурсії експозицією виставки, уроки для школярів Полтавщини, урочисте зібрання з нагоди 110-ї річниці відкриття пам’ятника Івану Котляревському у Полтаві, працюватиме ретровідеосалон.


Наверхнаверх