logo
dollar
euro

На Полтавщині обговорили надання природному парку «Пирятинський» статусу Смарагдового об’єкта

8:55 23.10.2017 eye 154

29 та 30 жовтня в національному природному парку "Пирятинський" працювала робоча група з охорони природи. 

Участь у виїзному засіданні взяли представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Кабінету Міністрів України, Європейської комісії, народні депутати України, керівники обласної та районної влади. До учасників зібрання звернулись  голова Пирятинської райдержадміністрації Олег Куча та директор НПП "Пирятинський" Юрій Митропан.

Під час засідання обговорювались  зміни до  природоохоронного законодавства України й  надання національному природному парку "Пирятинський" статусу Смарагдового об’єкта.

Смарагдовий об’єкт – це природна територія, на якій проживають зникаючі та цінні види рослин і тварин, які мають міжнародне значення й їх перелік внесений  в Резолюцію №6 (1998) Бернської конвенції, а також містить природні оселища (середовища існування), відзначені в Резолюції №4 (1996) Бернської конвенції.

Із 789 видів тварин та 1219 видів рослин на території НПП "Пирятинський" та в межах Пирятинського району, Бернською конвенцією охороняються до 200 видів тварин, 6 видів рослин та 15 видів середовищ існування.

Науковці НПП "Пирятинський" представили учасникам заходу практичні розробки із збереження рідкісних та зникаючих представників флори та фауни на природно-заповідній території на  дослідній  ділянці з відтворення корінних деревостанів дуба звичайного, та поділились досвідом з відновлення популяцій сов, шляхом створення штучних місць для гніздівлі птахів.

Виїзне засідання робочої групи з охорони природи проводилось за технічної допомоги ЄС "Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки".


Автор: За інформацією Пирятинської РДА
Наверхнаверх