logo
dollar
euro

На Котелевщині дітей привчають до православних цінностей

10:34 31.07.2013 eye 326
На Котелевщині дітей привчають до православних цінностей

Із нагоди 1025 річниці Хрещення Русі в селі Матвіївка відбулася урочиста хода до місця зруйнованого Свято-Преображенського скиту Великобудищанського жіночого монастиря.

Хресна хода та літургія пройшла з Володимиро-Пушкарівської чудотворною іконою Пресвятої Богородиці та іконою "Тайною вечері" з іконостасу скитського храму де під відкритим небом Божественну літургію провів Митрополит Полтавський і Миргородський Филип. На літургії були присутні голова Котелевської районної державної адміністрації, герой України Тетяна Корост та представники Головного управління Міндоходів у Полтавській області.

Довідково: У селі Матвіївка, що на Котелевщині знаходилась церква – Свято-Преображенський скит Писаревщанського жіночого монастиря. Він збудований наприкінці 90-х років ХIХ століття за часів керування настоятельки Митрофанії яка, прожила 107 років. Скит міг умістити до 500 прихожан, на території була дзвіниця, майстерня, виробничі приміщення, в церкві проживало близько двохсот черниць–послушниць. У Свято-Преображенському скиті головною святинею була Володимирська ікона Божої матері. В 1929 році дзвіниця скита була зруйнована. Під час Другої Світової війни діяльність скита відновлюється, однак 1961 року його було закрито. 30-го липня 1962 року в Преображенському скиті було здійснено останню Божественну літургію, а через 51 рік, на місці зруйнованого скита здійснено Богослужіння.

хр_3
Після Літургії владика Филип завітав до дитячого-оздоровчого центру "Орлятко" яким протягом 13 років опікується ГУ Міндоходів у Полтавській області де щорічно відпочиває понад 600 дітей, як працівників органів Міндоходів так і тих які потребують додаткової уваги – з малозабезпечених та багатодітних сімей. У таборі за благословення митрополита  було проведено урочисту лінійку для гостей та присутніх. На урочистих заходах почесним гостям вихованці оздоровчого центру продемонстрували свій вокальний та танцювальних талант. На закінчення свята Митрополит Полтавський і Миргородський вручив благословенні грамоти керівництву ДОЦ "Орлятко", в свою чергу директор дитячого оздоровчого центру "Орлятко" Іван Вовняк подякував Владиці за молитвену підтримку, - інформує ГУ Міндоходів у Полтавській області.

Голова Полтавської обласної ради Всеукраїнської профспілки працівників державних органів Міністерства доходів і зборів Ольга Клочко подякувала представникам духовенства і учителям за їх невтомну, щоденну працю щодо відродження духовності, утвердження високих моральних цінностей в нашому суспільстві та вихованні молоді.

хр_2


Наверхнаверх