logo
dollar
euro

У Полтаві відбулось перше засідання Школи практикуючого лікаря

14:42 30.10.2015 eye 204

На Полтавщині стартував проект "Школа практикуючого лікаря", який передбачає підвищення фахового рівня лікарів загальної практики-сімейної медицини з питань профілактики та лікування хронічних неінфекційних захворювань: серцево-судинних, ендокринологічних, гастроентерологічних та ін.

28 жовтня відбулося перше засідання Школи, присвячене питанням профілактики та лікування артеріальної гіпертензії, в якому взяли участь лікарі первинної ланки та лікарі-терапевти міст та районів області.

Пілотний проект "Школа практикуючого лікаря" впроваджено Київським Лікарським Товариством спільно з Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. Організатори проекту проводитимуть виїзні лекції та практичні цикли.  Про це повідомила експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я Олена Євстігнеєва.

Як розповіла професор кафедри терапії та геріатрії НМАПО імені П.Л.Шупика Вікторія Приходько, в Україні близько 35% дорослого населення хворі на артеріальну гіпертензію, 9 млн. українців – пацієнти з ішемічною хворобою серця. Щороку в нашій державі трапляється 50 тис. інфарктів і близько 110 тис. випадків інсульту. Це проблема всієї країни, адже у розвитку цих судинних катастроф ключову роль відіграє саме артеріальна гіпертензія.

"Жорсткий контроль артеріального тиску дозволяє майже в 2 рази знизити кардіоваскулярні ризики. Тому важливо, щоб лікування для пацієнта було підібрано адекватно і обов’язково ним контролювався тиск", - наголосила Вікторія Приходько. Також вона зазначила, що два види терапії – антигіпертензивній та метаболічній – дозволяють покращити якість життя пацієнтам та зменшити симптоми захворювання.


Автор: За інформацією сайту Полтавської ОДА
Наверхнаверх