logo
dollar
euro

Крюківські вагонобудівники готові до участі в національному проекті "Повітряний експрес"

7:30 31.07.2013 eye 393
Крюківські вагонобудівники готові до участі в національному проекті "Повітряний експрес"

Національний проект "Повітряний експрес" передбачає будівництво швидкісного залізничного пасажирського сполучення між ст. "Київ-Пасажирський" та Міжнародним аеропортом "Бориспіль".  Партнером проекту є Експортно-імпортний банк Китаю, який відкрив Україні кредитну лінію на загальну суму 372 мільйони доларів для його фінансування.

Учора, 30 липня, свою продукцію для цього проекту представив Крюківський  вагонобудівний завод (КВБЗ), який розглядається як можливий постачальник рухомого складу для "Повітряного експресу". Була  здійснена тестова поїздка за маршрутом Полтава-Харків, під час якої було продемонстровані  технічні можливості пропонованого електропотяга: рух з максимальною швидкістю до 160 кілометрів за годину, робота систем безпекиіта контролю,  беззупинний рух при переході з ділянки зі змінним струмом на ділянку з постійним струмом інавпаки, комфортабельність у різних класах вагонів тощо.

Потяг тестували голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, представники ДП "Повітряний експрес", Мінінфраструктури, "Укрзалізниці",  самі виробники та журналісти. Воно підтвердило відповідність потягу технічним вимогам Нацпроекту "Повітряний експрес",  адже забезпечує, зокрема,  450-500 пасажиромісць разом з місцями для осіб з особливими потребами, максимальну швидкістю до 140 кілометрів за годину, окрему санітарна система замкнутого типу.

Більше того, виробники звернули увагу тестувальників на те, що конструкція першого  вітчизняного електропоїзду підвищеної комфортності з високим рівнем безпеки  дозволяє запропонувати замовнику багато варіантів формування "Повітряного експреса" - від 2 до 6 вагонів в залежності від пасажиропотоку; він пристосований до умов експлуатації в Україні; є можливість модернізації для експлуатації на швидкості до 200 км/ год. І дуже важливо, що виробництво  і експлуатація українських поїздів дає можливість створити нові робочі місця, забезпечити розвиток науки і нових технологій. Якщо пропозиція крюківських вагонбудівників буде прийнята, вони готові виготовити перший електропоїзд  для "Поавтряного експресу" орієнтовно уже в в липні-серпня 2014.

Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів під час поїздки висловився за підтримку вітчизняного виробника, водночас, зауважив, що остаточне рішення щодо вибору рухомого складу прийматиметься  на конкурентних засадах спільно з китайськими партнерами нацпроекту. Сподіваємось, такий розклад в прийнятті рішень стосовно "Повітряного експресу" не позбавить шансів крюків чан.


Наверхнаверх