logo
dollar
euro

Заражених африканською чумою поросят, фермер із Полтавщини купив на стихійному ринку Черкащини

17:21 23.10.2015 eye 561
Заражених африканською чумою поросят, фермер із Полтавщини купив на стихійному ринку Черкащини

Ми вже повідомляли, що в селі Короваї Гребінківського району на Полтавщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Видання "Факты и коментарии" з'ясувало, що заразну хворобу завіз в село місцевий власник міні-ферми, який займається бізнесом з продажу свинини.

- Ще першого жовтня чоловік придбав п'ятеро маленьких поросят на стихійному ринку в селі Шрамовка Драбівського району Черкаської області у невідомих людей, що торгували свинями з машини, - розповів "ФАКТАМ" начальник Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Сергій Аранчій. - Оскільки було ще темно, покупець як слід не розгледів тварин, і, привізши додому, випустив їх до одинадцяти поросят, які вже були в його підсобному господарстві. Після обіду одне новеньке порося загинуло. Господар закопав його в кінці городу. Протягом наступних дев'яти днів загинули всі поросята, куплені на ринку. Проте чоловік до ветеринарів не звертався, вважаючи, що у тварин... застуда. І навіть намагався їх самостійно лікувати. Тільки 20 жовтня, коли свинопоголів’я зменшилося до семи голів, чоловік таки приїхав з трупом п'ятдесятикілограмового поросяти в районну ветлікарню. Фахівцям відразу ж стало зрозуміло, що причиною масового падежу тварин став вірус африканської чуми, який розвивався в гострій формі. Наступного дня цей діагноз після проведення аналізів відібраних патологоанатомічних матеріалів підтвердили в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

СвинейЖ, що залишилися на міні-фермі, працівники районної ветеринарної медицини умертвили безкровним способом. Згідно ветеринарно-санітарним нормам, знищенню підлягають близько 180 голів свиней, які знаходяться в приватних домоволодіннях села Караваї, повідомляє видання "Факты и коментарии".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх