logo
dollar
euro

Фальсифікатори підручників виявлені й їх список буде оприлюднений 31 липня на сайті Міносвіти

12:44 30.07.2013 eye 266
Фальсифікатори підручників виявлені й їх список буде оприлюднений 31 липня на сайті Міносвіти

Це пообіцяв сьогодні у МОН на брифінгу Дмитро Табачник.

Міністерство освіти і науки України розмістить на своєму сайті офіційний список видавництв, яких спіймали на фальсифікації шкільних підручників. До складання його «приклав руку» антимонопольний комітет, який вже оштрафував два видавництва за випуск фальсифікату і розглядає справи ще чотирьох. Міністр також застеріг батьків від використання сумнівної літератури, яка не є офіційно затвердженою Міністерством освіти і науки для викладання в школах, звернув особливу увагу на книги з так званими «готовими домашніми роботами».

Та головне, про що говорив Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, звертаючись до журналістів, це системна робота з оновлення змісту освіти. Зокрема, він розповів про новий Державний стандарт освіти, створений з урахуванням європейської практики, який упроваджуватиметься у базову повну загальну середню освіту, починаючи з нового навчального року. Це, перш за все,  вивчення іноземної мови з 1-го класу, обов’язкове запровадження у 5-х класах другої іноземної мови, вивчення інформатики з 2-го класу.

Рекомендаціям західних фахівців (зокрема Комітету з мовної політики Ради Європи) відповідає нове покоління підручників іноземних мов, що є дуже актуальним, враховуючи їх обов’язкове вивчення. За словами Міністра, нові підручники принципово відрізняються від своїх минулорічних попередників підвищеною якістю видруку та забезпеченням навчально-методичними комплектами. Збільшилась і їх кількість та оперативність доставки до кінцевих споживачів.

Уперше за роки незалежності України підручники для учнів 2 класу доставлені до обласних книжкових баз завчасно у травні місяці; станом на 30 липня до обласних управлінь освіти і науки надійшло близько 5 млн. підручників 5-го класу – це понад 75% загального тиражу. Щодня до регіонів доставляється 350 – 420 тис. підручників, а це означає, що у першій декаді серпня повністю нові підручники надійдуть до навчальних закладів.


Наверхнаверх