logo
dollar
euro

Юрій Бублик ігнорує законодвство, вкотре використавши хибну соціологію

7:23 22.10.2015 eye 391
Юрій Бублик ігнорує законодвство, вкотре використавши хибну соціологію

ОПОРА вже неодноразово писала про те, як кандидати на посаду міського голови у Полтаві зловживають соціологічними даними та оприлюднюють у ЗМІ та своїх соціальних сторінках хибну соціологію. Так, вже вкотре ОПОРА зафіксувала ігнорування законодавства з боку народного депутата та кандидата на посаду міського голови Юрія Бублика (політична партія "Свобода").

Сьогодні, на своїй сторінці у Facebook Юрій Бублик оприлюднив нову соціологію, згідно якої перше місце посів міський голова Олександр Мамая (політична партія "Совість України"), друге – Андрій Матковський (політична партія "Блок Петра Порошенка - Солідарність"), третє місце посів він сам.

Далі він оприлюднює результати щодо політичних партій, кандидати яких потраплять до міської ради. "...до міськради Полтави мають шанс зайти 6 політичних сил, три з яких напхані "колишніми" – це "Совість України" О.Мамая, "Солідарність" на чолі з Матковським та "Рідне місто" екс-регіонала Удовіченка. Пишаюся тим, що ВО "Свобода", з нашими молодими незрадливими кандидатами, є у трійці лідерів уподобань полтавців. Отже у майбутній міськраді зрадники громади і лукаві скоробагатьки вже не зможуть безкарно правити бал...".

POltava_Sociologiya vId BUBLIKA1

Попри те, що уся соціологія, як і минулого разу не містить жодних вихідних даних стосовно організації, що її проводила, ОПОРА Юрій Бублик крім цього порушує статтю 297 Цивільного кодексу України, де зазначено, що "кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними…". ОПОРА вбачає порушення у висловах "Отже у майбутній міськраді зрадники громади і лукаві скоробагатьки вже не зможуть безкарно правити бал".

Окрім того, що пост народного депутату на своїй сторінці послуговується неперевіреними соціологічними даними, він також використовує відкриту агітацію. "Любі полтавці! Зберігаймо спокій, як оберете Бублика міським головою – ніяких зарплат не втратите, тільки надбаєте. Буде і тринадцята Все буде. Головне щоб до влади Ви привели тих, хто живе і діє за принципом: не красти, не брехати – і грошей на все хвате!".

POltava_Sociologiya vId BUBLIKA2

Громадянська мережа ОПОРА вкотре нагадує кандидату Юрію Бублику, що в статті 53 Закону України "Про місцеві вибори" чітко вказано, що:

"1. Підприємства, заклади, установи та організації, що проводять опитування громадської думки, мають право оприлюднювати результати такого опитування, пов’язаного з виборами, з обов’язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки.

2. Засоби масової інформації, інформаційні агентства, інші суб’єкти у разі поширення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, зобов’язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості, зазначені у частині першій цієї статті".

POltava_Sociologiya vId BUBLIKA3

Громадянська мережа ОПОРА закликає кандидатів та партій не використовувати маніпулятивні дані, щоб не вводити в оману виборців. А політичних опонентів вести чесну та гідну передвиборчу кампанію та не порушувати законодавства України, міжнародні норми.

POltava_Sociologiya vId BUBLIKA4
Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.


Автор: Громадянська мережа ОПОРА у Полтавській області
Наверхнаверх