logo
dollar
euro

Як підключити причеп до легкового автомобіля?

14:03 16.10.2015 eye 970
Як підключити причеп до легкового автомобіля?

У деяких випадках без використання автомобільного причепа просто неможливо перевезти певний вантаж. Тоді доводиться не просто з'єднати причіп з фаркопом, але і підключити його. У підсумку ви зможете безпечно експлуатувати причіп, не хвилиючись про те, що інші учасники дорожнього руху не можуть зрозуміти ваших дій під час руху.

Наразі найбільш популярними вважаються роз'єми на 7 контактів. Існують різні варіанти розводки проводки в таких роз'ємах. Іноді доводиться встановлювати дві розетки з різними терморегуляторами (наприклад, при використанні причепів із різними штекерами). Як правило, фахівці з сайту http://tentex5.com/catalog/group/180213 рекомендують просто застосовувати дві звичайні розетки, так як це набагато простіше, ніж шукати і підключати 13-контактні варіанти.

Набір функцій не залежить від поєднання причепа фаркопа (різниця полягає лише в контакті №5), проте іноді виникають труднощі. Приміром, якщо розетка фаркопа має українську розводку, а причіп розрахований під європейські авто, не будуть горіти праві габаритні вогні на причепі. На порівняно простих транспортних засобах підключення розетки фаркопа в більшості випадків відбувається за допомогою банального з'єднання зі штатною проводкою, яка веде до задньої оптики. Якщо ж мова йде про моделі з шиною "К" або ліхтарями зі світлодіодною начинкою, доведеться підключати окремий силовий кабель і монтувати спеціальний модуль із реле. В якості базових виступають сигнали з задньої оптики.

Для підключення фаркопа до електричної проводки автомобіля радимо застосовувати багатожильний провід з міді. Ідеальний варіант провід, в якому кожна жила має перетин мінімум 1,5 кв. мм. Провід повинен мати подвійний шар ізоляції.

З'єднання виготовлені так, що підключити виходить лише єдиним методом. Докладати значних зусиль для цього не потрібно. Використовується звичне чергування контактів типу мама-тато, а в нижній частині розетки можна побачити спеціальну напрямну, що істотно полегшує завдання при підключенні причепа.

Майже всі розетки, які можна побачити сьогодні в магазинах, монтуються до металевого кріпленню на фаркоп автомобіля. Для цього зазвичай застосовують кілька болтів із гайками. Якщо розетка отримає механічні пошкодження, замінити її просто. Необхідності в зміні кріпильної системи немає.

У ході вибору розетки фаркопа радимо перевірити, чи на її тильній поверхні ущільнювач із ґуми, який забезпечує надійний захист електричних контактів від попадання бруду і води. Також бажано перевірити, наскільки щільно прилягає кришка з передньої сторони.

Після підключення причепа за нашою схемою і перевірки працездатності його світлотехніки бажано подбати про захист внутрішніх елементів розетки від вологи. Не зайвим буде застосувати графітні мастила, які також запобіжить окислення контактів.


Наверхнаверх