logo
dollar
euro

Полтавська єпархія Київського Патріархату відзначила 1025 –річчя хрещення Русі-України

18:57 29.07.2013 eye 344
Полтавська єпархія Київського Патріархату відзначила 1025 –річчя хрещення Русі-України

Представники патріотичної громадськості, зокрема Полтавського обласного товариства "Просвіта" ім. Шевченка  на чолі з Миколою Кульчинським, обласного відділу "Союзу Українок", козацтва, громадського руху "За Україну!", "Молодої Просвіти", крайового православного братства ім. Апостола Андрія Первозваного, обласної організації Спілки художників, політичних партій національно-демократичного спрямування взяли участь у  урочистостях, що відбулися у столиці з нагоди 1025 –річчя Хрещення України. Полтавську Єпархію представляла делегація - близько трьохсот осіб священства і вірян - на чолі з архієпископом Федором. Про це повідомляє прес-центр Полтавського крайового товариства "Просвіта" ім.Тараса Шевченка.

Полтавці відвідали Божественну літургію у Володимирському патріаршому соборі. Цікаво, що радість свята із українськими священнослужителями розділили і християни із Чорногорії на чолі із предстоятелем Чорногорської Православної Церкви Блаженнійшим Митрополитом Чорногорським Михаїлом.

Хоругава-Полтавської-єпархіїХоругава Полтавської єпархії

По закінченні літургії полтавці взяли участь у велелюдній хресній ході від патріаршого собору до пам’ятника князю Володимиру-святителю. У ході взяло участь 25 тисяч українців. Попри спеку й поважний вік – 85 років – Предстоятель УПЦ КП тільки звершив понад двогодинну Божественну літургію, але й пройшов трикілометровий шлях ходи та очолив молебень біля пам’ятника князю Володимиру. На сходах перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю лунали молитви до нього та всіх святих землі Української. До речі, вищі церковні ієрархи УПЦ КП були без охорони.

"Вчора на цьому місці було звершено молебень Московського патріархату для вельмишановних державних діячів і чиновників, а сьогодні Київський патріархат звершив молебень для українського народу", - ці слова Патріарха багатотисячна громада зустріла оплесками. Предстоятель УПЦ КП  висловив упевненість, що "не за горами той час, коли українські православні церкви зможуть об'єднатися в єдину помісну церкву". При цьому він підкреслив, що об'єднання церков залежить не від держави, а від самих церков. "Якщо ми об'єднаємося, держава нам допоможе, але сама держава нас об'єднати не може", - вважає Філарет. Він також закликав молитися за те, щоб Україна стала членом Євросоюзу, як свого часу князь Володимир Великий зробив Київську Русь частиною Європи.

Довжина-ходи-від-голови-до-кінця-колони-склала-понад-кілометрДовжина ходи від голови до кінця колони склала понад кілометр

Полтавці також переглянули концерт хорового колективу "Орфей", який відбувся для  учасників загальнонаціонального торжества на території Михайлівського Золотоверхого монастиря. Звучали мелодії видатних українських композиторів Веделя, Бортнянського, Березовського, українські народні пісні часів Козаччини та УПА.


Наверхнаверх