logo
dollar
euro

Юрій Бублик пообіцяв заплатити тим, хто допоможе йому даказати факт підкупу виборців

11:53 14.10.2015 eye 363
Юрій Бублик пообіцяв заплатити тим, хто допоможе йому даказати факт підкупу виборців

12 жовтня 2015 року у приймальні кандидати на посаду міського голови міста Полтава від ВО “Свобода” Юрія Бублика пройшла прес-конференція. На ній кандидат запропонував винагороду тим, хто повідомить про підкуп.

Кандидат на посаду міського голови Юрій Бублик пообіцяв, що тим людям, які будуть займатися «скупкою голосів» перед місцевими виборами, і принесуть йому докази підкупу виборців, а саме імена тих, хто займається цим, нададуть відео- чи аудіодокази причетності цих людей до нечесних маніпуляцій – отримають суму, в десять разів більшу за запропоновану шахраями. А якщо доказів буде достатньо для того, щоб відкрити кримінальне провадження – у двадцять.

Помічник народного депутата та кандидата на посаду міського голови Юрія Бублика Андрій Олефіренко на зауваження спостерігача Громадянської мережі ОПОРА, що у даному випадку виникає ситуація “підкупу за виявлення підкупу” відповів, що вони не вважають, що таким чином підкуповують полтавчан.

- Запропонованою винагородою ми мотивуємо їх бути обачними та звертати увагу на елементи підкупу. Гроші, які пропонуємо будуть надані приватними підприємцями, котрі підтрімують Юрія Булика на посаду міського голови, - говорить помічник народного депутата.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації».

А полтавчан застерігаємо, що відповідно до частини 1 статті 160 Кримінального Кодексу України прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі), незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.


Автор: Громадянська мережа ОПОРА у Полтавській області
Наверхнаверх