logo
dollar
euro

У День визволення Полтави місто зустрічатиме естафету пам’яті "Слава визволителям України"

14:47 29.07.2013 eye 2510
У День визволення Полтави місто зустрічатиме естафету пам’яті "Слава визволителям України"

Всеукраїнська акція, ініційована Організацією ветеранів України і підтримана Президентом, присвячена 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Естафета стартувала у лютому 2013 року і завершиться у жовтні наступного. Вона проходитиме містами та селами України поетапно відповідно до ходу бойових дій за звільнення територій України у смугах наступу фронтів: 1-го Українського (на початку бойових дій на території України йменувався Воронезьким), 2-го Українського (раніше ― Степовий), 3-го Українського (раніше Південно-Західний), 4-го Українського (раніше ― Південний), а також частково 2-го Білоруського (раніше Центральний).

Полтава прийматиме естафету У свій День від  Харкова, куди естафетний прапор воїнської слави прибув ще 4 липня.  Урочистості у Полтаві  почнуться 23 серпня біля Меморіалу Солдатської Слави.  Про організацію цього заходу йшлося сьогодні під час наради у заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Валерія Пархоменка. Зокрема, він зазначив, що в рамках акції відбудеться символічне возз’єднання естафетного та регіонального прапорів слави, яке має відбутися в урочистій обстановці. Завершальним етапом мітингу в Полтаві стане  урочиста церемонія передачі естафетного прапора  представникам Хмельниччини, де визволення  від фашистських загарбників відзначають 25 вересня.

Естафета пам’яті  завершиться у місті-герої Києві 28 жовтня 2014 року, коли відзначатимуть 70-річчя остаточного звільнення української території від фашистських загарбників.


Наверхнаверх