logo
dollar
euro

На Полтавщині "Партія Простих Людей" ігнорує Закону України "Про місцеві вибори" використовуючи відкриту агітацію

5:25 24.01.2018 eye 856
На Полтавщині "Партія Простих Людей" ігнорує Закону України "Про місцеві вибори" використовуючи відкриту агітацію

На Полтавщині "Партія Простих Людей" вкотре порушує Закон України "Про місцеві вибори" та Цивільного кодексу України.

Цього разу політична сила використовує агітацію, рекламуючи помічника народного депутата Сергія Капліна (Партія Простих Людей) Олександра Шамоту, якого 26 вересня висунули на посаду міського голови. Про рішення партії висунути його кандидатуру свідчить рекламний матеріал на полтавському інтернет виданні "Полтавщина" із маніпулятивним заголовком "Олександр Шамота стане мером Полтави від "Партії Простих Людей". Крім цього у Полтаві поширюється інформаційний бюлетень №1 "Партія Простих Людей", у якому використовується відкрита агітація. Зазначемо, що агітація розпочалась до того, як Олександр Шамота офіційно став зареєстрованим кандидатом.

У рекламній статті Олександр Шамота говорить, що "я запропоную для Полтави нову амбіцію! Нам треба стати містом найкращим для життя не тільки в регіоні, ми повинні займати найвищі щаблі у всеукраїнських рейтингах. Для цього ми будемо налагоджувати діалог ,як всередині Полтави так і поза містом. Ми радитимемось із полтавцями, запитуватимемо чого хочуть прості люди. Ми йдемо, щоб зробити капітальний ремонт та генеральне прибирання для міського господарства". Крім цього зазначив, що спираючись на останні соціологічні дослідження, сподівається отримати депутатську більшість.

Громадянська мережа ОПОРА знову фіксує факт використання соціологічних досліджень, справжність яких викликає сумнів. Адже нагадаємо, що у своєму інфоромаційному бюлетені №1 «Партія Простих Людей» вже використовували несправжні соціологічні дані.

Згідно статті 53 Закону України "Про місцеві вибори" підприємства, заклади, установи та організації, що проводять опитування громадської думки, мають право оприлюднювати результати такого опитування, пов’язаного з виборами, з обов’язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки.

В інформаційному бюлетені використовується відкрита агітація за «Партію простих людей», що порушує законодавство про вибори. У виданні сказано: «Беріть цукор та гречку, фарбу та дошки, гроші і подарунки! Це все й так ваше. але підтримуйте «Партію простих людей Сергія Капліна. Ми змусимо цих негідників відповісти за свої злочини»!

Громадянська мережа ОПОРА закликає політичних опонентів вести чесну та гідну передвиборчу кампанію та не порушувати законодавства України, міжнародні норми. Адже згідно з міжнародними практиками, очорнення репутації конкурента суперечить етичним нормам передвиборчих перегонів.

Довідково. Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.


Наверхнаверх