logo
dollar
euro

У Полтаві потенційний кандидат пропонує підкуп за виявлення факту підкупу

12:33 21.01.2018 eye 588
У Полтаві потенційний кандидат пропонує підкуп за виявлення факту підкупу

Потенційний кандидат на посаду міського голови міста Полтави від політичної партії "Сила Людей" Лев Жиденко та заснована ним Відкрита Громадська Платформа "Нова Полтава" пропонують полтавцям підкуп за виявлення факту підкупу.

Так, на сторінках двадцять третього інформаційного бюлетеню Відкритої громадської платформи "Нова Полтава" з’явилася пропозиція отримати "винагороду" за виявлення факту підкупу. Представники ВГП обіцяють трьом першим полтавцям, які задокументують факт підкупу чи отримання неправомірної вигоди на відео, тепловий лічильник для будинку.

При цьому, аргументуючи свою пропозицію, "Нова Полтава" посилається на Кримінальне законодавство і засуджує підкуп, як явище. Громадянська мережа ОПОРА тим часом нагадує, що підкуп з благородною метою нічим не кращий за звичайний. Хоча такі пропозиції та "винагороди" є формою прихованого підкупу виборців.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України "Про місцеві вибори": "Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації".

Зазначимо, що 22 вересня відбулась партійна конференція Полтавської міської організації політичної партії "Сила людей", на якій висунули кандидатом у мери Льва Жиденка.

Громадянська мережа ОПОРА закликає всіх суб’єктів виборчого процесу не порушувати виборчого законодавства та не пропонувати сумнівні "винагороди".

Довідково. Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.


Автор: Громадянська мережа ОПОРА у Полтавській області
Наверхнаверх