logo
dollar
euro

Закордонний паспорт для дитини можна виготовити з народження

19:14 20.10.2017 eye 213

З 1 квітня поточного року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон. Також відмінено внесення даних дитини до закордонних паспортів батьків.  Міграційна служба перейшла на виготовлення закордонних паспортів для дітей, які є єдиним чинним документом, дійсним для перетину кордону дітьми.

Слід зазначити, якщо дитина має дійсний проїзний документ дитини, або є вписана у закордонний паспорт батьків, то ці документи можна буде  використовувати ще протягом трьох років.

Отже, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється дітям від народження, і має термін дії 4 роки. Після досягнення 16-ти річного віку, громадяни України мають змогу виготовити закордонний паспорт з терміном дії 10 років.

За своїм виглядом паспорт дитини не відрізняється від паспорту дорослого. Паспорт виготовляється у формі книжечки, яка складається з  обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних, а правий форзац паспорта містить безконтактний електронний носій для внесення біометричних даних. Причому внесення таких даних, як сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється лише з 12-ти річного віку. Відцифрований підпис вноситься до закордонних паспортів, оформлених на осіб, які досягли 14-річного віку.

Процедура виготовлення закордонного паспорта для дитини ідентична, як і для дорослих, відмінність полягає в тому, що присутність дітей до 12 років для виготовлення паспорту не обов’язкова. При відсутності дитини необхідна кольорова фотокартка розміром 10*15 см портретного формату для сканування зображення.

Також, при сплаті вартості закордонного паспорту для дитини, варто знати, що державне мито в розмірі 170 грн. не стягується. Необхідно сплатити лише вартість бланка – 325,47 грн., або 412 грн. за бланк, що містить безконтактний електронний носій (біометричний паспорт).

З метою оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянину необхідно звернутися до територіального органу або підрозділу міграційної служби, де встановлено робочі станції з комплектом обладнання для оформлення документів та зняття біометричних даних, а саме: Управління ДМС України в Полтавській області (пров.Шкільний,4), Автозаводський районний відділ в м. Кременчуці (м.Кременчук, вул.Жовтнева,31/16), Комсомольський міський сектор (м.Комсомольськ, вул.Добровольського,6), Кобеляцький районний сектор (м.Кобеляки, вул.Шевченка,13), Лохвицький районний сектор (м.Лохвиця, вул. Гоголя,19), Лубенський міський відділ (м.Лубни, вул. Монастирська,4-а), Миргородський міський відділ (м.Миргород, вул. Яна Усика,34) УДМС України в Полтавській області. Адреси та контактні телефони зазначених підрозділів знаходяться на веб-сайті ДМС України: http://dmsu.gov.ua. Також в Управлінні державної міграційної служби України в Полтавській області працює телефон "Гаряча лінія": (05322) 51-02-45.


Автор: УДМС України в Полтавській області
Наверхнаверх