logo
dollar
euro

Фінансове покращення мешканців Миргорода ще не наздогнало

1:45 19.04.2019 eye 550
Фінансове покращення мешканців Миргорода ще не наздогнало

Це стало зрозуміло 24 липня на черговому засіданні виконавчого комітету Миргородської міської ради, де обговорювали виконання міського бюджету.

Найбільшу суму по загальному фонду бюджет міста у звітному періоді Миргород отримав  з податку на доходи фізичних осіб – 19558,1 тис. грн., або 75,2 %. Для необізнаних зазначимо,  що по загальному фонду міського бюджету у так званому «1-му кошику» держава кожного року визначає, скільки планових доходів треба отримати, щоб забезпечити фінансування із цього загального фонду видатки на забезпечення життєдіяльності містта, на утримання бюджетних організацій - на оплату праці, енергоносії, медикаменти, харчування тощо.

Основними платниками податку на доходи фізичних осіб до бюджет у Миргороді є ПрАТ «Миргородкурорт»  з якого отримано  1709,7 тис. грн. податку, ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» - 800,6 тис. грн., ПАТ «Армапром» - 740,6 тис. грн., та ТОВ «Миргородський сиркомбінат» – 309,9 тис. Грн.

На жаль, план по податку на доходи фізичних осіб невиконаний на 2691,9 тис. грн. Із запланованих 22250,0 тис. грн.  податку, надійшло 19558,1 тис. грн.,  тобто,  87,9%. Зменшилися надходження у І півріччі 2013 року, порівняно з відповідним періодом минулого,  майже від увсіх бюджетоутворюючих підприємств міста.  Так, від ВП «Санаторій ім. М.Гоголя» надходження зменшились  на 172,9 тис. грн. Це сталося через зменшення кількості працюючих  (15 людей вийшли на пенсію) та через те, що у  січні працювали неповний робочий тиждень).  Надходженя від ТОВ «Миргородський сироробний комбінат» скоротилися  на 171,4 тис. грн. , адже у І декаді січня та березня 2013 року комбінат не працював через технічну реконструкцію цехів.

У ПАТ «Армапром»  в січні-червні обсяг виробленої продукції скоротився на 25 відсотків, отже, зменшився фонд оплати праці  й від підприємства не надійшло запланованих 163,5 тис. грн. ОКВПВКГ «Миргородводоканал»  у зв’язку з фінансовою скрутою в І кварталі перевів працівників на на 7-годинний робочий день і в бюджет надійшло податку менше на 110,1 тис. грн. ДП «Гарантія Маркет» пройшло перереєстрацію  і з липня 2012 року сплачує податок з доходів  фізичних осіб до бюджету  м. Ірпінь. Миргород від цього втратив  100,6 тис .грн. Скоротилися надходження  у звітний період від ДП «Миргородське лісове господарство» у  зв’язку з погодними умовами в березні  та зменшенням на 50 % обсягу виконаних робіт).  Після проведення реорганізації зменшилися надходження  від ПДФО КДП «Миргородтехінвентаризація», де роботу втратили 7 людей  - 50 % праюючих. Фінансова криза вплинула на доходи приватних підприємців, які зменшили сплату податку.

Отже, чим менші доходи людей, тим менше отримує місто, в якому вони живуть. Тим важче забезпечувати нормальне функціонування громади і забезпечувати її всім необхідним для комфортного життя.


Наверхнаверх