logo
dollar
euro

Отруєння у кішок - симптоми і лікування

20:38 21.10.2017 eye 334
Отруєння у кішок - симптоми і лікування

Якщо ваша улюблена кішка, ще до недавнього часу грайлива і ласкава, поводиться дивно, це, природно, не може не насторожувати.

У таких ситуаціях необхідно задуматися про причини такого її стану, а вони можуть бути як інфекційного характеру - бактерії, віруси, так і інвазіонного - глисти. Непоодинокі й отруєння у кішок, тому елементарні знання симптомів та лікування, дозволять допомогти тварині полегшити страждання до його приїзду ветеринарного лікаря. В особливо складних випадках без ветеринарної допомоги обійтися все ж неможливо! Як би не склалися обставини діяти необхідно швидко, впевнено, здраво.

Ознаки та симптоми отруєння у кішок

Щоб з'ясувати етіологію (причину) захворювання, необхідно самому собі дати відповіді на наступні питання.

Які процеси зараз відбуваються з кішкою - фізіологічні (тічка, вагітність, у кошенят зміна зубів у віці 3-6 місяців) або патологічні (викликані хвороботворним агентом)?

Чи була проведена вакцинація, чи не закінчився її термін, чи дотримувалися схеми вакцинації з наступною ревакцинацією? Для цього необхідно заглянути в паспорт тварини, де є чіткі вказівки дат і хвороб, проти яких проведена щеплення.

Чи була проведена дегельмінтизація кішки - обробка проти гельмінтів. Необхідно чітко знати дату її проведення.

Якщо кішка домашня, не виходить на вулицю, не мала вона останнім часом контакту з іншими тваринами (собаками, птахами)? Для дворової кішки таке питання не стоїть.

Необхідно провести аналіз раціону кішки: чи не було змін у кормі, доброякісний він, чи не давав їй їжу хтось сторонній.

Чи не спостерігалося за твариною дивної пристрасті до яких-небудь речей або речовинам, рослинам?

Чи не було контакту улюблениці з отруйними комахами або тваринами?

Чи не відбувалися останнім часом ненавмисні події: розбилася пляшка з лугом, кислотою, ліками, побутовою хімією, іншими речовинами, розсипався пральний порошок, розбився градусник або інші подібні події.

Відповівши на всі ці запитання, можна спробувати отдифференциювати інфекційні, інвазійні хвороби від інтоксикації і як мінімум зрозуміти, що робити, якщо все ж кішка отруїлася.
Ознаки отруєння у кішок залежать від ряду причин.

Виду токсичного початку. Отруєння організму може відбутися як від шкідливих токсичних речовин, так і від медичних препаратів, покликаних допомагати.

Кількості токсичної речовини. Цитуючи латинське прислів'я "Всі ліки - отрута, вся отрута - ліки. Все залежить від дози" неважко здогадатися, що неправильна доза лікарського засобу може призвести до отруєння тварини. Необхідно пам'ятати, що дозування ліків виробляється суворо з урахуванням ваги пацієнта. Якщо людина приймає 1 таблетку на 60 кг ваги, то у кішки не більше 6 кг. І це означає, що тільки 1/10 таблетки їй протипокано.

Як лікувати отруєння у кішок і задати препарат тварині?

Провести ці маніпуляції неважко навіть дітям. Однак потрібно чітко розуміти, що хвора тварина може бути не тільки млявою, але й агресивною. Поставитися до цього потрібно з розумінням і застосувати при необхідності засобів фіксації.

Для дрібних тварин застосуємо метод введення лікарських препаратів ложкою. Для цього тварину утримують в стоячому положенні, голову піднімають. Ложкою відсувають щоку в області кута рота і в защічний простір вливають лікарський препарат. Також можна влити ліки, використовуючи спринцівку або пластиковий шприц.

Тверді лікарські форми (таблетки) достатньо, відкривши пащу тварини, покласти на корінь язика і ковтальний рефлекс чітко зробить свою справу - ліки будуть беззастережно проковтнуті кішкою.

Таблетку потрібно розмолоти в порошок і засипати в пащу тварини, ця процедура також проста, а ефект буде більш швидким.

Якщо слідувати всім цим рекомендаціям, лікування отруєння у кішок в домашніх умовах може бути досить ефективним. Але не слід забувати, що отруєння кішки, так само, як і будь-яке інше захворювання, може супроводжуватися тривалим і важким нездужанням, тому з метою запобігання втрати тваринного за консультацією слід звернутися до лікаря.


Автор: Олена КОСТЕНКО
Наверхнаверх