logo
dollar
euro

Полювання на качок

13:24 16.01.2018 eye 879
Полювання на качок

Відкриття сезону полювання на качок восени зазвичай триває з середини серпня до кінця жовтня, але щороку дата відкриття початку полювання трохи варіюється. Полювання на качок навесні триває лічені дні і зазвичай відкривається в кінці квітня початку травня.

Полювання на качку з підходу найбільш ефективний спосіб полювання в зарослях очеретом і здійснюється зазвичай в літньо-осінній період. Такі невеликі водойми з густою рослинністю в першу чергу служать для качок прекрасною кормовою базою, а по друге певним видом укриття. Завдання мисливця повільно і дуже тихо підійти до водойми і почати пересування уздовж берегової лінії, рушниця має бути на напоготові. Качка вже знає, що її чекає небезпека, але до останнього моменту відсиджується в своєму укритті, іноді мисливцеві навіть доводиться видавати шум, щоб підняти качок з укриття. На відкритий і чистій воді качка злітає по діагоналі, швидко набираючи швидкість і висоту. У даному ж випадку їй доводиться злітати майже вертикально, дуже повільно набираючи висоту, в цей момент мисливець має прекрасну можливість для точного пострілу.

Для охоты на утку сапоги резиновые мужские просто необходимы. Лучше всего их покупать в специализированных магазинах, таких как "Охота-Товар", потому что не все изделия пригодны для охоты.

Полювання на качок із засідок із опудалами може, здійснюється за аналогією з “підставною” качкою, тільки замість живої качки тепер виступають спеціально виготовлені опудала качок, також підійдуть і куплені в магазині гумові качки для полювання. Другою відмінністю такого виду полювання є те, що тепер мисливець самостійно, за допомогою манка повинен зазивати качок. Засідок для полювання на качок також розміщується на відстані не більше 60 метрів. Полювання на качок із засідок добре практикується і на весні і восени.

Полювання на качок з собакою - в даному випадку собака виступає головним помічником мисливця. У її завдання входить, бігати на відстані пострілу попереду господаря і вишукувати в купині качок, які причаїлися, змушуючи тим самим їх злетіти. Після зробленого пострілу завданням собаки стає відшукати і дістати підбиту дичину. Кращий собака для полювання на качок це спанієль, лягава чи лайка.

Полювання на качку на перельотах - наприкінці липня початку серпня качка починає активно годуватися, і щовечора зграї качок змушені робити перельоти з місцин багатих на корм і часто відкритих озер на інші водойми не такі багаті кормом, але більш безпечні для ночівлі. Маршрути таких перельотів незмінні кожен день. Вирахувавши такий маршрут, мисливець маскується не далеко від водойми або навіть у полі в очікуванні початку перельоту.

Що стосується патронів для полювання на качок, то зазвичай використовують патрони залежно від калібру рушниці 16 або 12-й із зарядом дробу з 3 по 7 номер в залежності розмірів качки і відстані пострілу. Універсальної вважається дріб №5.


Автор: Володимир ПЕТРЕНКО
Наверхнаверх