logo
dollar
euro

Відомий адвокат Клим Братковський вважає, що скаржитись – не соромно, а необхідно і порадив пенсіонерці з Полтавщини поскаржитись Жеваго

12:04 19.10.2017 eye 502

Пенсіонери, котрі живуть на одну пенсію, сьогодні навіть помріяти не можуть про платну юридичну допомогу.

Їхній гаманець цього не витримає. Чи можна отримати безкоштовну правову допомогу, де і кому – такої інформації їм часто не вистачає. От і шукають, в разі біди, допомоги де хто може, в тому числі й у людей, яких бачили "в телевізорі". Але чомусь часто-густо не до тих, за кого голосували роками, делегуючи їм право захищати свої інтереси, не до тих, хто державою поставлений робити їхнє життя комфортним, а до тих, кого вважають насправді  розумним, чесним та ефективним.

Відомий адвокат, громадський активіст, магістр інтелектуальної власності, голова Громадської правозахисної організації "Вільний рух" Клим Братковський сьогодні розповів у Фейсбук, що до нього зателефонувала пенсіонерка з Комсомольська Полтавської області й попросила захистити від ЖЕДу, який через суд стягнув заборгованість за комунальні послуги за 2010 рік, тоді як термін позовної давності в цьому випадку становить три роки.

Адвокат спитав, чи зверталась жінка за державною безкоштовною правовою допомогою. пенсіонерка сказала, що зверталася, дзвонила в центральний офіс, її з'єднали з Полтавою, а там відповідач англійською мовою їй щось відповів. Спасибі дітям, які переклали: лінія зайнята, зателефонуйте пізніше. Братковський спитав, чи зверталась до свого народного депутата? Сказала, що не зверталась, але Жеваго дуже хороший депутат.

"Ось і пишіть йому скаргу на ЖЕД", порадив адвокат. Пообіцяла, що напише.

До речі Клима Братковського у 2014 році визнано автором однієї з найкращих ініціатив у Києві за версією сайту dreamkyiv.com. Він своїм прикладом показав, що писати скарги ― це не соромно, а необхідно. Завдяки їм можна, зокрема, прибрати кіоск, що заважає пройти, демонтувати літній майданчик, якщо він перекриває тротуар, залатати яму в асфальті. Особливо активно він взявся за це з 2011-го - після прийняття закону про доступ до публічної інформації. Каже, що завдяки грамотному підходу на його скарги реагують в 70% випадків - закладають ями, прибирають сміття, демонтують кіоски та інше, інше.


Наверхнаверх