logo
dollar
euro

Комунальні послуги: як заощаджувати на електроенергії

18:29 24.09.2015 eye 446
Комунальні послуги: як заощаджувати на електроенергії

Значну частку в платіжці за комунальні послуги громадян України становить плата за електроенергію. Економити електроенергію - не означає сидіти в темній квартирі. Фахівці радять скорочувати витрати на електроенергію за допомогою установки багатотарифних електролічильників.

Для економії ресурсів можна замінити свій старий лічильник на двухтарифний, який ще  називають "день-ніч". Власники таких лічильників оплачують електроенергію не за одним тарифом, а за двома - денному і нічному. Вранці та вдень (з 7:00 до 23:00) електрику оплачується за стандартним тарифом, а в інший час воно обходиться на 30% дешевше. Тобто, вночі можна включати пральну машину або гріти воду в бойлері, витрачаючи при цьому набагато менше грошей.

Цікаво, що лічильники бувають не тільки двухтарифні, але й трьохтарифні. Вони ведуть облік спожитої електрики за більш складною схемою. Так, за звичайним тарифом вони рахують електроенергію, витрачену в проміжках 7:00-8:00, 11:00-20:00 і 22:00-23:00. За тарифами в півтора рази вище звичайного враховується електрику в такий час: 8:00-11:00 і 20:00-22:00. А найнижчу ціну - 40% від звичайного тарифу - трьохтарифний лічильник нарахує вночі, з 23:00 до 7:00.

Звичайно, система роботи трьохтарифного лічильника досить складна для запам'ятовування. Якщо випадково помилитися з розрахунком і увімкнути пральну машину в "дорогий" проміжок часу, можна звести нанівець всю очікувану економію. Але якщо вас не лякають такі складності - приготуйте 500-1500 грн. (ціна трьохтарифного лічильника) і замовляйте тут лічильник електроенергії. Але перед цим зверніться до ЖЕКу, де вам роз'яснять, який пакет документів необхідно зібрати для придбання та встановлення диво-лічильника.

"Крижані" лампи

Останнім часом на зміну енергозберігаючим лампочкам- "економки" прийшли більш ефективні світлодіодні джерела світла ― LЕD-лампи. Електроенергії вони споживають всього 10-12 Вт, і при цьому здатні безупинно працювати протягом 6 років. Вся енергія, споживана LЕD-лампою, витрачається на створення світла, а не на виробництво тепла, тому такі лампочки називають ще "крижаними". Однак, коштують вони недешево - 60-300 грн. Але коли ви все-таки вирішите придбати світлодіодні лампи, купуйте їх у перевірених виробників з гарантією, не спокушайтеся на більш дешеві китайські товари, які швидко виходять з ладу.


Наверхнаверх