logo
dollar
euro

Чи розповіли міністру Квіташвілі в Полтаві про тонкощі медичної "благодійності"?

4:57 08.12.2019 eye 1100

Прес-служба Міністерства охорони здоров'я повідомила, що 23 вересня Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі взяв участь у виїзному засіданні Уряду у Полтаві.

Також принагідно він мав змогу відвідати декілька закладів охорони здоров’я міста. Відвідав він амбулаторію загальної практики-сімейної медицини №3, ознайомився з роботою єдиної інформаційної корпоративної міської медичної мережі на базі 4-ї міської поліклініки тощо.

І, увага, міністра ознайомили і з принципом роботи "Лікарняної каси Полтавщини" – маленької моделі страхової медицини. І це, з точки зору здорового глузду, повна нісенітиця.

Страхова компанія - це юридична особа, фінансовий посередник, яка залучає кошти клієнтів під певні зобовязання і сплачує цим клієнтам визначену суму коштів у разі настання страхового випадку. Страхові компанії діють згідно Закону "Про страхування" та інших законодавчих актів, де словом не мовиться про благодійність.

"Лікарняна каса Полтавщини" - благодійна організація. Так записано в статуті.

Благодійна організація – це недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з Законом "Про благодійництво та благодійні організації".

Якщо "Лікарняна каса Полтавщини" - страхова компанія, то має діяти за відповідним законом в опікуватись своїх інтересами клієнтів відповідним чином, якщо благодійна організація, то не має права фактично примусово залучати кошти пацієнтів лікарняних закладів, які не є членами "Каси". Причому, значна кількість з цих вимушених "благодійників" конче потребує фінансової допомоги для проведення адекватного лікування.

До речі, й для членів "Лікарняної каси Полтавщини" допомога не така вже й благодійна. У декого з таких просто немає шансів нею скористатися через дуже обмежений перелік випадків надання начебто благодійної допомоги.

Так, на медикаментозне забезпечення планового хірургічного лікування в медичних закладах Полтавської області член "Каси" має право за умови членства в ЛК більше 2 років та позитивному балансі на рахунку члена, який більше суми членських внесків за 1 рік (тобто на рахунку члена ЛК повинна бути не використана сума більша річного внеску). Про це йдеться в Фармацевтичному формулярі "Лікарняної Каси". Місячний внесок наразі для її членів становить 30 грн. тобто на рахунку має бути більше 360 грн.

Щоб ЛК оплатила дослідження МРТ, треба бути її членом більше 6 місяців та мати на рахунку члена більше суми членських внесків за 6 місяців. Якщо ж таке обстеження потрібне для підтвердження інвалідності, то такого вам узагалі не оплатять. І де ж тут благодійність?

Цікаво, чи розповіли про ці та інші тонкощі "благодійності" міністру Квіташвілі?


Наверхнаверх