logo
dollar
euro

Вибираємо правильний розмір постільної білизни

10:11 24.09.2015 eye 4709
Вибираємо правильний розмір постільної білизни

Є необхідність купити постільну білизну, але вибір відповідного розміру викликає у вас деякі сумніви або ж абсолютно ставить у глухий кут?

Отже, якщо ми говоримо про комплект постільної білизни то мова йде про три його основні складові: підодіяльник, простирадло і наволочки. Присутність цих констант обов'язково в будь-якому комплекті, а ось їх розмір і кількість можуть варіюватися.

При виборі комплекту постільної білизни необхідно знати наступне:

розмір ваших подушок і їх кількість

розмір ковдри

розмір спального місця.

Найбільш поширені розміри подушок на українському ринку: 50*70 і 70*70. Однак дуже часто в одному ліжку уживаються подушки обох розмірів залежно від особистих потреб їх господарів. Відповідно до розміру подушки вибираємо і розмір наволочок: 50*70, 70*70 або комплект із 4 наволочок, представлених в двох цих розмірах.

Розмір ковдри і спального місця найчастіше і характеризує розмір безпосередньо самого комплекту.

Давайте розглянемо найбільш популярні розміри.

Полуторний комплект постільної білизни

Комплект, розрахований на одну дорослу людину, де спальне місце не менше 180 см в довжину і не менше 90 см в ширину. Також потрібно купити двоспальну ковдру, якою можна вкрити одну людину, не менше 140 см і не більше 160 см в ширину. Розмір підодіяльника в полуторному комплекті не перевищує 160*220 см. З простирадлом справа йде трохи складніше адже диван чи ліжко може бути з різним спальним місцем, тому при покупці потрібно враховувати цей важливий момент. Стандартний розмір простирадла повинен бути не менше 150 см в ширину і не менше 200 см в довжину. Полуторний комплект зазвичай не передбачає більше двох наволочок.

Двоспальний комплект постільної білизни

Комплект, розрахований на двох дорослих людей, які сплять разом на одному ліжку (або дивані). Передбачається, що двоспальне місце не менше 160 см в ширину, а може легко досягати і 200 см. Ковдра відповідно в цьому комплекті має бути більше, ніж для однієї людини, тому його розміри становить не менше 170 см і не більше 200 см в ширину. Для комфорту і краси, а також для сну використовуються більше подушок, тому кількість наволочок у двоспальних комплектах постільної білизни зазвичай більше двох. Розміри наволочок 70*70 см або 50*70 см.

Виходить, що у двоспальних комплектах:

Підодіяльник може бути 200*220 см, 175*210 см, 200*210 см. Простирадло від 180 см до 220 см в ширину і від 200 до 240 см в довжину. Наволочки в двоспальному комплекті 50*70 см або 70*70 см (або обидва види).

Зустрічаються нестандартні ситуації, коли складно визначитися і вибрати правильний розмір комплекту постільної білизни, коли спальне місце від 120 см до 160 см і ви вдвох спите на цьому дивані або ліжку. Який же комплект постільної білизни Вам придбати?

Відповідь проста. Зверніть увагу, якою ковдрою ви укриваєтеся, якщо вам вистачає на двох полуторної ковдри (шириною до 160 см), тоді вам необхідний полуторний комплект з двома наволочками. Якщо ж ви користуєтеся двоспальною ковдрою (шириною від 170 до 200 см) тоді вам однозначно потрібен двоспальний комплект, з невеликим простирадлом.

Двоспальний євро комплект постільної білизни

Таку назву двоспального комплекту досить часто зустрічається, і скорочено називають "євро". Ця назва і поняття прийшло до нас, коли наш ринок став відкритим для імпорту, до нас хлинули комплекти постільної білизни нових "європейських" стандартів. Така постільна білизна швидко набула популярності у населення завдяки своєму новому і красивому зовнішньому вигляду. Купувати постільну білизну євро-стандарту стало престижно. Так і повелося - приставка "євро" іменує престиж, високу якість, оригінальний дизайн і розміри, відмінні від старих стандартів, притаманних із часів СРСР, коли в моді були подушки розміру 60*60, а простирадла і ковдри можна було придбати лише одного стандартного розміру.

Хочеться відзначити, що здебільшого під словами "двоспальний євро комплект постільної білизни" мається на увазі наявність в комплекті підодіяльника 200*220 см, наволочок 50*70 см і простирадла не менше 240*260 см.

Сімейний комплект постільної білизни

Сімейний комплект призначений для сімейної пари, яка спить в одному ліжку, але віддають перевазі укриватися різними ковдрами. Використовують два підодіяльника, щоб у кожного була своя ковдра, і ніхто не перетягував б одну двоспальну ковдру на себе. Це дуже хороше рішення для тих пар, де, наприклад, одному постійно холодно, а другому - постійно жарко. Кожен укривається своєю ковдрою і ніяких проблем із спільним сном! У сімейному комплекті кожен підодіяльник, як і у полуторному комплекті розмір не перевищує 160*220 см. Простирадло, такожвеликі, як і в двоспальному євро розмірі від 200 см до 240 см в ширину і від 220 до 260 см в довжину. Наволочки в сімейному комплекті 50*70 см або 70*70 см. Кількість наволочок зазвичай такі ж, як і в двоспальному розмірі.


Автор: Олена КОСТЕНКО
Наверхнаверх