logo
dollar
euro

Як вибрати насіння помідорів?

18:33 22.10.2017 eye 289
Як вибрати насіння помідорів?

Отже, купуємо насіння томатів. Що при цьому необхідно враховувати? Як самим самостійно підготувати і зібрати насіння помідорів.

У початківців городників виникає питання: де взяти насіння? У селі, звичайно, з цим простіше - можна попросити у сусідів. Якщо цим перейнявся ще влітку, то можна і сам продукт спробувати, вибрати, що сподобається. До речі, спосіб вирощування томатів в значній мірі залежить саме від сорту, так що заодно потрібно отримати і рекомендації: як, куди, коли висаджувати.

Дачники зазвичай користуються готовими насінням в красивих пакетиках, наприклад, від агромагазину AgroLife. Нічого поганого в цьому не бачу, якщо підійти до питання з розумом. Висіяти все за інструкцією, подивитися, що виросте і найбільш вдалий сорт вже розводити самостійно. Це зовсім нескладно, шановні дачники!

Якщо ви хочете отримати якісне насіння, виберіть для цього найплодовитіший і здоровий кущ. Для насіння зазвичай використовуються плоди другої або третьої кисті. Помідори можна знімати, не чекаючи повної зрілості - бурими. Найкраще томати дозрівають на сонячному вікні. Слідкуйте, щоб плоди не перезріли і не стали розм'яклими - в цьому випадку насіння можуть прорости прямо в плодах. Насіння витягуються з плодів разом з соком, і цю суміш поміщають на 2-3 дні в закриту ємність, яку ставлять у тепле місце до появи плівки цвілі зверху. Потім для відділення насіння суміш у ситечку ретельно промивають водою. Далі насіння слід просушити протягом двох днів у теплому місці, але не на сонці. Зберігають насіння в паперових пакетах або тканинних мішечках в сухому приміщенні. При правильному зберіганні насіння може пролежати до 7-8 років. Для посіву користуватися краще насінням дворічної давності. Насіння торішнього врожаю можуть мати меншу схожість, що негативно позначається на якості розсади.

Трапляється, що люди намагаються «не возитися», а купувати готову розсаду. Це можливо лише в тому випадку, якщо ви знаєте, у кого і що купуєте. На ринку городники продають надлишки власної розсади (але, зрозуміло, найкращі екземпляри при цьому вони залишають собі), і перекупники, які продають все підряд, а деколи толком не знають навіть сорту. Отож, якщо саджати «не знаю що» - краще не садити зовсім!


Наверхнаверх