logo
dollar
euro

Як вибрати автомобільні лампи?

4:21 18.01.2018 eye 432
Як вибрати автомобільні лампи?

Тільки уявіть, що через одну чи дві не увімкнені лампи зовнішнього освітлення або через "Не підсвічені" прилади з їх важливими даними може трапитися аварія... Ні, краще вже заздалегідь подбати про працездатність і купити автолампи в Києві. Для початку познайомимося з пристроєм і принципом роботи ламп розжарювання, щоб дізнатися, на що слід звертати увагу при виборі.

Модні останнім часом галогенні лампи відрізняються від класичних ламп тим, що в їх буферному газі присутні пари галогенів - брому і йоду, які запобігають випаровування речовини з нитки розжарювання. Таким чином вдається досягти термінів служби лампи в 2000-4000 годин. Інший важливий плюс галогенних ламп - компактність, пов'язана з відсутністю вольфраму на скляній колбі, тобто, у таких джерел світла немає почорніння скла.

Першим пунктом при виборі автомобільних ламп є їх походження. Слід звертати увагу на офіційні і сертифіковані Держстандартом України вироби. Найкраще довірятися виробникам із відомими іменами, в асортименті яких потрібну лампу знайде кожен - власник вітчизняної, японської, американської, німецької або будь-якої іншої машини, а також мотоцикла. При зверненні до постачальника фірмових виробів в пошуках кількох різних автоламп не доведеться оббігати купу торгових точок.

Далі, якість світіння ламп. Воно безпосередньо залежить від рівня виробництва і застосовуваних технологій. У свою чергу, саме від цього фактора залежить безпека в темний час доби. Неякісні джерела світла можуть давати або занадто тьмяне освітлення, або світити зовсім не в тому напрямку, як потрібно. І тільки фірмовий виріб видасть приємне для зору і максимально яскраве освітлення дороги.

Один з головних параметрів оцінки якості ламп — це яскравість світіння. У випадку з фірмовим виробом одного з японських виробників (за даними самої компанії, що проводила експеримент) вона становить 1 070 люмен на ближньому світлі і 1 690 люмен на далекому, а підробка під цей товар здатна видати тільки 850 і 1285 люмен відповідно. На практиці ці цифри означають, що з якісною лампою фара висвітлює дорогу на відстань 20 метрів на ближньому світлі і на 60 метрів на далекому, а при використанні невідомого виробу ближнє світло обмежується п'ятнадцятьма метрами, а дальній не "дотягує" і до сорока . В останньому випадку машина виходить "короткозорою"...

Інший важливий фактор при виборі автоламп - відсутність можливості освітлення "зустрічки". На це впливає такий параметр як розмах освітлення. Пучок світла якісних автоламп спрямований не до "горизонту" і прямо, а трохи нижче і правіше (щоб висвітлювати ближню узбіччя). У випадку з некондиційними виробами потрібний напрямок практично неможливо "відловити", значить, при використанні "лівих" автоламп водії зустрічних машин напевно будуть "засліплені", і хто знає, чи не стане це причиною серйозної аварії...

Також відомо, що підроблені автолампи не відрізняються економічністю. Тільки уявіть, що всю ніч ви були в дорозі, а генератору доводилося віддавати більше струму для живлення електрообладнання, ніж якби на автомобілі стояли фірмові лампочки. Не дивно, що після такої поїздки генератор "накаже довго жити", а силові дроти зіпсуються. Ось і ще один аргумент на користь якісних автоламп.


Автор: Олена КОСТЕНКО
Наверхнаверх