logo
dollar
euro

Голова Полтавської ОДА сподівається, що підприємства погасять зарплатні борги до початку опалювального сезону

10:21 19.10.2017 eye 275

Питання заборгованості із заробітної плати в області нарешті зрушило з мертвої точки. Економічно активні підприємства, які працюють і мають можливість виплатити зарплату своїм працівникам, почали гасити борги згідно з розробленими та підписаними графіками. Про це сьогодні йшлося на селекторній нараді з керівниками районів, яку провів голова ОДА Валерій Головко.

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко нагадала, що нині в області 22 економічно активні підприємства, які мають борг із заробітних плат. Вони не виплатили зарплату майже 4 тисячам полтавців, у середньому майже по 5 тисяч гривень на кожного працівника.  Заборгованість із зарплат мають 5 міст: Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Лубни та Миргород, - і три райони: Гадяцький, Лубенський і Полтавський.

Найбільший борг по зарплаті на сьогодні в Гадяцькому районі. Два підприємства-боржника - ТОВ "Гадячсир" і "Техмолпром".  ТОВ "Гадячсир" заборгувало  працівникам 6,9 мільйона гривень і з початку року борг зріс на 2,4 мільйона гривень. При цьому підприємство працює та справно сплачує податки. Із квітня по червень на підприємство надійшли 645 мільйонів гривень, з них на зарплату спрямували лише 2%. У липні–серпні з 198 мільйонів гривень направили 3%. Така ж ситуація і на ТОВ "Техмолпром", яке заборгувало людям 3 мільйони гривень зарплати, при цьому справно сплачує податки.

Керівник області наголосив, що разом із УМВС, Державною фіскальною службою допоможе підприємствам віднайти необхідні фінансові резерви та додаткові джерела, щоб погасити заборгованість. Насамперед йдеться про повернення підприємствам невідшкодованого ПДВ.

Згідно графіків, борги із зарплат економічно активні підприємства Полтавщини мали б погасити до 1 грудня. Натомість Валерій Головко попросив скоригувати графіки, щоб максимально погасити борг до початку опалювального сезону, наголосивши, що 15 жовтня - критична точка.


Автор: За інформацією прес-служби ОДА
Наверхнаверх