logo
dollar
euro

"Форум видавців" у Львові очима полтавця: масштабно, але без бестселерів

12:22 16.09.2015 eye 622
"Форум видавців" у Львові очима полтавця: масштабно, але без бестселерів

Другий тиждень осені подарував Україні свято великого масштабу. Адже у Львові відбувся 22-ий книжковий "Форум видавців". А саме, 9-13 вересня 2015 року місто Лева перетворилося на Форум авторів, друкарів, бібліотекарів, перекладачів, журналістів, освітян, а також читачів.

Щороку організатори дійства придумують фокусну тему заходу. Цьогорічне гасло – "Культура проти Пропаганди". Форум видавців відвідали учасники із Зімбабве, Єгипту, Китаю (вперше), а також Білорусії, Естонії, Бразилії, Латвії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Сербії, Фінляндії, Росії, Франції (спеціальний гість у 2015 році).

Загалом фестиваль відвідало близько 50 тис. читачів. Згідно з даними, отриманими від видавців, які взяли участь у ярмарку, на Форумі було презентовано близько 5000 нових книжок. У програмі – 800 заходів, серед яких літературний фестиваль, фінал конкурсу "Молода Республіка Поетів" (участь в якому взяла, до речі, вже вдруге поспіль полтавська авторка, учасник НМО "Magnum Opus" Анна Ютченко), Ніч поезії та музики, бібліотечний форум, Поетичний потяг, Українсько-єврейські зустрічі, Тиждень сучасної української драматургії, великий книжковий ярмарок та багато-багато інших цікавинок.

На Форумі, окрім видавців, письменників і читачів, були зірки шоу-бізнесу та спорту, політики, громадські організації, освітяни, перекладачі, журналісти. Формат заходів був найрізноманітнішим: авторські читання, презентації, лекції, майстер-класи, дискусії тощо.


Іздрик
Варто відзначити, що помітно зросли ціни на книги. У більшості випадків середня ціна коливалася в районі 70-80 грн. Видавці ніби й підготували велику кількість книжкових феєрверків, але з іншого боку справжня "бомба", що могла б стати бестселером, так і не вибухнула. Чи то фестивалі "Книжковий Арсенал" та "Meridian Czernowitz" взяли цей "вибух" на себе, чи то цього року було не надто до літератури.

Що радує – так це те, що Полтава літературна оживає і долучається до культурного процесу країни. Крім згаданого вище фіналу МРП, Львів побачив проект "Встол", автором ідеї якого є наш полтавець Денис Стерн (оскільки Денис не зміг приїхати, "Встол" представляли Анна Ютченко та Макаренко – творча команда проекту). Також у програмі була заявлена Анна Єгорова, яка мала читати на одній сцені із відомим сучасниками українського слова, але теж, на жаль, була відсутня на Форумі.

І зовсім неочікувано, але все той же Макаренко став учасником літературних читань у перший день Форуму, а потім ще й ледь не виграв літературний слем, обійшовши навіть неодноразових переможців польських поєдинків слова.

Також приємно відзначити, що влада міста Лева підтримує ініціативу "форумчан". Львівська міська рада виділила на проведення заходу 110 тисяч гривень, а Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація – 95 тисяч гривень. То, можливо, і полтавським політикам теж варто було б подумати над відновленням статусу культурної столиці України не лише силами молодих ентузіастів, а і своїми капіталовкладеннями?

Андрій Коновалов, незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus", спеціально для "Полтава Сьогодні"


Наверхнаверх