logo
dollar
euro

Найпоширеніші захворювання ясен, зубів у дітей і дорослих

17:03 15.09.2015 eye 795
Найпоширеніші захворювання ясен, зубів у дітей і дорослих

Далеко не всі знають, що приблизно 90% населення країни у віці після 30 років страждають різними захворюваннями ротової порожнини. Стоматологія щорічно на цю тему надають звіти та статистичні дані. Чи можна уникнути подібної неприємності і вилікуватися?

Гінгівіт, парадонтит, пародонтоз

Запалення ясен, загноєння - все це так часто зустрічається в повсякденному житті. Відвідувати стоматологів у багатьох людей немає ні можливості, ні бажання, ні грошей.

Неприємний запах з рота, пожовклі зуби, все це з часом може перерости в небезпечні захворювання зубів і ясен: гінгівіт або навіть парадонтит. Ці хвороби - це наслідок життєдіяльності мікроорганізмів. З часом вони з невидимої маси перетворюються на зубний камінь, позбутися якого досить складно. А так як через рот проходить вся їжа, яка потрібна для нормального обміну речовин, ці дрібні неприємності незабаром можуть викликати захворювання внутрішніх органів.

Стоматологи на http://101stomatolog.com.ua — усі лікарі Києва в одному місці. Зручний пошук потрібних вам послуг і в вашому районі чи неподалік. Прозора цінова політика та зрозумілі знижки.

Чим небезпечний гінгівіт? Це дуже підступне захворювання, яке починається з невеликої кровоточивості ясен під час прийому їжі або чищення зубів, можливо легкого нальоту. Міжзубні ясенні сосочки набувають не природно червоний колір, можуть набрякнути. Основна причина - погана гігієна порожнини рота через скупчення частинок їжі, які утворюють м'який наліт, що викликає набряклість. Прояв: біль при чищенні, запах, синій або темно-червоний колір.

Якщо вчасно не лікувати гінгівіт, то далі розвивається пародонтит. Тут запалення поширюється не тільки на края ясен, а й на всі тканини навколо зубів. Зубний наліт і камінь руйнують волокна періодонта. Утворюються пародонтальні кишені між яснами і коренем зуба, де збираються відкладення і гній. Саме ці кишені відрізняють пародонтит від гінгівіту.

Пародонтоз - особливе захворювання, що характеризується поступовим опущеними висоти ясен. Примітно те, що ясна мають здоровий колір і міцно прилягає до зуба, немає запалення. Найчастіше таке зустрічається у людей похилого віку, у яких відбувається процес поступової зміни судин (нестача поживних речовин). Багато хто плутає пародонтоз з пародонтитом, але слід пам'ятати, що перший зустрічається рідко.

Симптоми хвороб ясен:

Кровоточивість (при чищенні зубів або просто під час їжі);

Занадто м'яка тканина ясен;

Поганий запах з рота;

Біль зубів, чутливість, жовтизна;

Кіста на щелепи;

Випадання зубів або їх рухливість.

Лікування і профілактика

Хвороби ясен страшні проявами лише, якщо вже набули запущену форму; вчасно виявлена недуга досить швидко лікується. Скажімо, найпростіший і дієвий метод для зміцнення зубів і ясен - це жувати гілочки з нирками. Корисними властивостями відомі паросточки дуба, берези, сосни. До речі, остання ще й освіжить подих.

За допомогою рослин можна готувати різні відвари, щоб попередити випадання зубів і зміцнити ясна. Потрібно зварити хвойний відвар. Для цього нам знадобиться один стакан свіжої хвої, бажано зірваної у весняному лісі, і півлітра води. Кип'ятимо, кидаємо в рідину рослина, варимо на дуже тихому вогні ще хвилин 15, після знімаємо і ховаємо в темне місце. Настояти одну ніч. Полоскання ясен хвоєю здійснювати кожен день протягом двох тижнів.

Лікування пародонтозу сіллю можливо лише під пильним наглядом лікаря, такий метод підходить далеко не всім, у деяких людей ситуація може навіть погіршитися. Вся суть процедури полягає в чищенні зубів дрібної кухонною сіллю. Проводити цю процедуру необхідно не частіше, ніж два-три рази на тиждень.


Автор: Олена КОСТЕНКО

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх