logo
dollar
euro

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала на Полтавщині маніпуляцію у рекламі політсили

14:59 11.09.2015 eye 457

На Полтавщині довготермінові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували виборчу маніпуляцію у рекламі політичної сили: білборд політичної партії “Громадянська позиція” з написом "Команда Гриценка" та з обіцянкою "ми наведемо порядок" із зображенням галочки, якою зазвичай позначають "вибір" певного суб’єкта виборчого процесу.

ОПОРА звертає увагу на те, що політичні партії та кандидати від партій ще не є зареєстрованими, й наголошує, що подібні виборчі маніпуляції напередодні виборів суперечать принципам та стандартам виборчого права, а саме: принципу рівних можливостей кандидатів. Також, варто звернути увагу положення Закону України "Про рекламу", в якому є заборона використовувати засоби і технології, які діють на підсвідомість споживачів реклами.

Згідно частині 2 статті 54 Закону України "Про місцеві вибори" місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.


Автор: За інформацією офіційного сайту Громадянської мережі ОПОРА oporaua.org
Наверхнаверх