logo
dollar
euro

Наступного року на Полтавщині поборються з гіпертонією за позичені державою у Світового банку 116 млн грн.

18:38 07.09.2015 eye 265

Цього року набула чинності угода про позику,  укладена між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовий банк).

Мета проекту - реформувати та покращити роботу системи охорони здоров’я. Полтавщина є учасником цього проекту. На її теренах втілюватиметься проект, який передбачає передусім контроль за артеріальним тиском в осіб 40–60 років.

Під час щотижневої апаратної наради начальник департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що до групи ризику,  якою опікуватимуться в процесі втілення проекту, потрапляє близько 500 тисяч жителів області. Він розповів, що планується сформувати чіткий маршрут пацієнта та реєстр пацієнтів. Уже вирішено питання щодо розміщення консультантів. Підготовлено технічні завдання.

Цей проект має підвищити рівень задоволеності пацієнтів, зменшити рівень смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема, зменшити кількість гострих інфарктів міокарда, оновити матеріально-технічну базу лікарень.

У рамках проекту в області на конкурсній основі вже відібрали п’ять із дев’яти консультантів, які працюватимуть за міжнародними стандартами. Після цього на торгах планується придбати необхідне обладнання й розмістили його в лікарнях області.

У 2016 році на реалізацію проекту Світовий банк виділить 116 мільйонів гривень. Кошти з місцевого бюджету на нього не виділяються, лише створюють необхідні умови.


Автор: За інформацією прес-служба Полтавської ОДА
Наверхнаверх