logo
dollar
euro

Як виїхати з Криму в Україну?

16:14 04.09.2015 eye 387
Як виїхати з Криму в Україну?

Українські правозахисники мають намір ініціювати зміни до чинного порядку виїзду і в'їзду в окупований Крим.

Про це службі новин "Хвиля" повідомила глава правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик. Документ, нагадаємо, був затверджений Кабінетом міністрів України на початку червня. Він значно посилює правила перетину адмінкордону з півостровом для іноземних громадян, зобов'язуючи їх отримувати для цього спецдозволу в міграційній службі України.

Але, захищаючи таким чином національні інтереси України, чиновники не врахували потреби окупованого Криму і відрізали доступ туди іноземним журналістам і правозахисникам. А вони зараз - єдине джерело об'єктивної інформації про події на півострові.

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини: "Вже був зафіксований випадок відмови у в'їзді до Криму азербайджанським журналістам у червні. Це перший такий тривожний сигнал. І, чесно кажучи, дивно, чому Україна як держава ізолює Крим, ізолює міжнародне суспільство для того, щоб дізнатися від своїх журналістів про ті проблеми, які там відбуваються".

Зараз іноземці можуть отримати спецдозвіл на в'їзд і виїзд з Криму в Україну тільки при наявності там близьких родичів або членів сім'ї, їх смерті або якщо вони поховані на півострові. Потрапити до Криму, не порушуючи українське законодавство, також можна при наявності нерухомості на півострові. Пропуск можуть видати і з формулюванням "участь у забезпеченні захисту національних інтересів України". Але це створить загрозу переслідувань з боку російських спецслужб. Правозахисники вже приступили до розробки змін в порядок в'їзду / виїзду з Криму.

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини: "Як мінімум, ми запропонуємо зміни до чинного порядку. Хоча, на нашу думку, його простіше переписати і прийняти заново, ніж змінювати діючий порядок".

Правозахисники вважають, що ряд норм із порядку, порушують права людей, у тому числі і громадян України - повинні бути скасовані.

Крім того, на думку правозахисників, порядок в'їзду-виїзду іноземних громадян в Крим повинен бути повідомним, а не дозвільним, як на даний момент. У такому випадку, стверджують вони, документ все одно буде служити інтересам національної безпеки України, але дозволить міжнародному співтовариству отримувати об'єктивну інформацію про події в окупованому Криму.


Наверхнаверх