logo
dollar
euro

На Полтавщині незаконно рубають дерева. Лісорубам це коштуватиме дорого

21:44 22.01.2018 eye 490
На Полтавщині незаконно рубають дерева. Лісорубам це коштуватиме дорого

39-річний мешканець одного із сіл Новосанжарського району вирубав сім дубів, завдавши лісовому фонду збиток на понад 25 тисяч гривень.

Чоловіка затримали працівники державного підприємства «Новосанжарськелісове господарство» під час вирубки дерев. Про це повідомив відділ зв’язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області. За фактом незаконної порубки лісу відкрито кримінальне провадження (стаття 246 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає штраф від 850 до 1700 гривень або до шести місяців арешту, або до трьохроків обмеження волі, або позбавлення волі на такий же термін, з конфіскацією незаконно добутого.

Тим часом у  лісосмузі на території Антріївської сільської ради Машівського району вирубано 287 дерев різної породи та різного діаметру без дозвільних документів. Факт незаконного вирубування лісових насаджень виявлено працівниками Державної екологічної інспекції в Полтавській області при проведенні позапланової перевірки Андріївської сільської ради.

За виявленим порушенням ст. 69 Лісового Кодексу України громадянин, який здійснив вирубку, надав пояснення. Говорить, що рубав самовільно, без дозволу. Тож відповідно до ст. 65-1 КУпАП має сплатити штраф у розмірі 170 гривень. Окрім того, екоінспекцією згідно Такси для обчислення розміну шкоди, заподіяної незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту,  здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної лісу, та пред’явлено претензію громадянину для відшкодування збитків, які виникли внаслідок порушення природоохоронного законодавства, у сумі – 476 364,91 гривень. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Полтавській області.


Наверхнаверх