logo
dollar
euro

У полтавських батьків є привід хвилюватися: в Україні зафіксовані 2 випадки страшної хвороби – поліомієліту

9:24 02.09.2015 eye 1509
У полтавських батьків є привід хвилюватися: в Україні зафіксовані 2 випадки страшної хвороби – поліомієліту

Дві дитини захворіли на поліомієліт в Закарпатті. МОЗ не розіслав отриману від ЮНІСЕФ вакцину в регіони України. Вакцина не дійшла в регіони. Про це 1 вересня повідомлено на сайті видання "Дзеркало тижня".

Тим часом, на сайті Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА немає жодної інформації про стан вакцинації в регіоні. Остання згадка вакцинопрофілактики датована 27.02.2012 р. Та й то там викладені загальні відомості про вакцинацію. Публікації 2011 рок стосуються  лише профілактики грипу.

"Дзеркало тижня" нагадало: поліомієліт - дитячий спинномозковий параліч, гостре, висококонтагіозне інфекційне захворювання, зумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом і характеризується переважно патологією нервової системи. Європа була оголошена вільною від поліомієліту у 2002 році. Останній випадок захворювання на поліомієліт був зафіксований в серпні минулого року в Африці.

 Україна отримала з женевської лабораторії ВООЗ підтвердження двох випадків захворювання поліомієлітом у Закарпатській області. За інформацією МОЗ, на момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій - 10 місяців. Обидві дитини не були вакциновані від поліомієліту. За даними DT.UA, цьогоріч у Закарпатській області були щеплені від поліомієліту 14,5% дітей. У той же час, небезпека поширення хвороби фіксується при вакцинації менше 20%. Складна ситуація з вакцинацією виникла через те, що з 2008 року Україна взагалі не закуповувала вакцину від поліомієліту. За інформацією DT.UA, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив для України на канадські гроші французьку вакцину. Але вона ще перебуває на центральному складі "Укрвакцини" у Києві і не надійшла в регіони. У київському представництві ЮНІСЕФ поки не коментують ситуацію з захворюванням на поліомієліт в Україні.

Лікар Євген Комаровський на своїй сторінці у Фейсбук підтвердив інформацію. Зокрема, він написав, що вірус виділений і повністю ідентифікований лабораторією ВООЗ. "На думку експертів, поширення саме цього варіанту вірусу можливо лише в ситуаціях, коли рівень вакцинації не просто низький, а критично низький. Не дивно, що епідемії поліомієліту, пов'язані з аналогічним вірусом, раніше мали місце в таких країнах, як Афганістан, Камерун, Чад, Нігерія, Нігер, Сомалі, Ємен, Пакистан. Тепер до цього списку додалася України".

Також пан Комаровський звертає увагу батьків на те, що для захисту від циркулюючого вірусу оптимальна жива оральна поліомієлітної вакцина (ОПВ) - яка в краплях, а краплі - в рот. Якщо вам будуть пропонувати інактивовану вакцину (ІПВ) - це менш ефективно.

Лікар Комаровський резюмує: "Про те, що в країні катастрофа з вакцинацією, вище політичне керівництво країни було поінформоване багаторазово. Аргументи про те, що коли рівень вакцинації від поліомієліту нижче 30%, так це привід збирати РНБО і рятувати дітей, ігноруються. На сьогодні серед дітей до року від поліомієліту вакциновано 14.1% !!! Антищеплювальну вакханалія триває. Знищення педіатрії триває. Знищення санітарної служби триває. Саботаж медичної реформи триває. І всі дружно йдуть до Європи".


Наверхнаверх